ОНОВЛЕННЯ: уранці 30 серпня в Офісі президента України наголосили, що процес обміну триває, а інформація про його завершення — фейк. Громадське також зацитувало допис у соцмережах, який можна інтерпретувати як завершення обміну. Це не відповідає дійсності. Просимо вибачення за поширення цього допису. 

Між Україною та Російською Федерацією розпочався обмін полонених. Про це йдеться в повідомленні новообраного генерального прокурора України Руслана Рябошапки із посиланням на співробітницю Верховної Ради України Анну Ісламову.

«Обмін завершився: моряки, Сенцов, Карпюк, Балух, Гриб летять додому», — йдеться в дописі. (згодом текст посту Ісламової було відредаговано на наступний: «Обмін триває: моряки, Сенцов, Карпюк, Балух, Гриб летять додому», а за кілька годин — видалений).

Колишній депутат Державної думи РФ Ілля Пономарьов повідомив, що обмін має відбутись 30 серпня, однак деталей не повідомив: «Сьогодні буде обмін полоненими. Тримаємо кулаки», — написав Пономарьов.

Низка українських та російських ЗМІ із посиланням на джерела повідомили, що процес обміну активізувався у другій половині дня 29 серпня.

Водночас, як повідомили Громадському працівники аеропорту «Київ», у пасажирському терміналі не очікують рейсів із Росії у найближчі години.

Раніше повідомлялось, що головреда «РИА Новости Украина» Кирила Вишинського включать у списки на обмін. Крім того, у ГПУ заявили, що звільнення з під варти Вишинського відбулося в межах обміну утримуваних осіб між РФ та Україною у форматі «35 на 35».

28 серпня суд задовольнив апеляцію Вишинського і відпустив його з-під варти.

Нагадаємо, 21 серпня російське агентство «Интерфакс» з посиланням на власні джерела повідомило, що п'ятьох українських політв'язнів перевезли в Москву і готуються видати Україні. Також російське «видання КоммерсантЪ» 21 серпня повідомило, що українських моряків готують до обміну.

У московському СІЗО «Лефортово» підтвердили, що до них перевели п'ятьох українських політв'язнів — Станіслава Клиха, Миколу Карпюка, Олександра Кольченка, Володимира Балуха та Романа Сущенка.

Раніше у «Лефортово» прийняли передачі для політв’язнів Романа Сущенка, Євгена Панова й Олексія Сизоновича. Також у СІЗО прийняли передачу для українських політв’язнів Володимира Балуха, Станіслава Клиха, Олександра Кольченка, Павла Гриба та Миколи Карпюка. Усіх їх досі утримували в різних колоніях Росії.

Поділитись: