УКРАЇНА

Омбудсмен РФ пообіцяла передати медичні довідки про стан Сенцова та Балуха — Денісова

12 вересня, 2018 14:47
УКРАЇНА/Омбудсмен РФ пообіцяла передати медичні довідки про стан Сенцова та Балуха — Денісова
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про розмову з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою. Омбудсмен РФ пообіцяла Денісовій 12 вересня передати медичні довідки про стан здоров’я політв’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила про розмову з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою. Омбудсмен РФ пообіцяла Денісовій 12 вересня передати медичні довідки про стан здоров’я політв’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха.

Про це Денісова повідомила у Facebook.

«Тетяна Москалькова пообіцяла уже завтра передати мені медичні довідки про стан здоров’я політв’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха. Документи підпишуть незалежні експерти у сфері охорони здоров’я після повного огляду хлопців, які голодують 121 і 177 день відповідно»,  — зазначила Денісова.

Також вона розмовляла з Москальковою про кримськотатарських політв’язнів Сервера Зекірьяєва, Сейрана Салієва та Тімура Ібрагімова.

Денісова додала, що мала зустріч з родичами кримськотатарських політв’язнів 11 вересня.

«Хлопців утримують у Сімфоропольскому СІЗО. За рік батьки так і не побачилися з синами, а дружини — з своїми чоловікам. Тож я попросила Уповноваженогов в РФ посприяти цим зустрічам», — наголосила вона.

Денісова зазначила, що з’явилася інформація, що ув’язнених в Ростовських СІЗО політв'язнів можуть етапувати до Криму.

«Існуватимуть такі ж ризики роз’єднання рідних. Ми не можемо цього допустити. Саме тому я попросила омбудсмена в РФ перевірити цю інформацію та якомога скоріше підтвердити або спростувати її», — зазначила омбудсмен.

Крім того обмудсмени РФ та України домовились про синхронний візит до політв'язня Володимира Балуха та головного редактора видання« РИА Новости Украина» Кирила Вишинського, якого Україна підозрює у держзраді.

«Сподіваюся, цього разу домовленості ми втілимо у життя», — наголосила вона.

Нагадаємо, 7 вересня Денісова запропонувала омбудсмену РФ відвідати Вишинського в обмін на візит до політв’язня Балуха.

Нагадаємо, Росія заявила Європейському суду з прав людини, що Балух не голодує. Водночас в офісі українського омбудсмена наголосили, що Балух голодує вже понад 170 днів.

5 вересня «Кримська правозахисна група» повідомила про погіршення стану Балуха.

1 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух дуже погано почувається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Політв’язень Балух написав листа українцям: «Вітаю всіх, хто любить Україну»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помилування Сенцова: чи може Путін звільнити політв'язня без його особистого звернення

Нагадаємо, в Адміністрації президента РФ заявили, що для помилування Сенцов має сам написати прохання Путіну.

14 серпня Олега Сенцова відвідала у колонії російська правозахисниця Зоя Свєтова. Вони розмовляли з Олегом в його палаті. Питання обміну вони не обговорювали, однак, на думку Свєтової, він на це сподівається.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Омбудсмен Денісова опублікувала фото Сенцова з колонії

Мати Олега Сенцова Людмила написала Путіну клопотання про помилування сина 13 липня. Читайте повний текст звернення Людмили Сенцової про помилування Сенцова. 

Перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини