Оборонна допомога від Польщі та повернення депортованої дитини: головне за день 5 квітня
Україна повернула ще одну дитину, яку росія депортувала з Херсонщини, а Польща погодила новий пакет оборонної допомоги для українців. Зібрали головні новини за день 5 квітня.
Оборонна допомога від Польщі
Президент Володимир Зеленський повідомив, що під час його візиту до Польщі було погоджено новий пакет військової допомоги для України. Йдеться про бронетранспортери, системи ППО, міномети, винищувачі МіГи тощо.
«Сьогодні ми підписуємо документ про постачання польських БТР Rosomak, самохідних мінометів Rak, систем ППО, зокрема дуже ефективних Piorun, МіГів та іншого озброєння, якого ми так потребуємо», — зазначив український президент.
Також, за словами Зеленського, з польською стороною обговорили створення спільних підприємств для виробництва озброєнь і боєприпасів. «Дуже предметні домовленості», — наголосив він.
Перед цим президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що Польща вже передала Україні чотири винищувачі МіГ-29, ще стільки ж — нині доставляються. Крім того, країна готова надіслати ще шість таких літаків найближчим часом.
Повернення депортованої дитини
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що Україні вдалося повернути неповнолітнього Артема, якого росія депортувала з тимчасово окупованої території Херсонської області.
Омбудсмен розповів, що на початку року до нього звернулася бабуся з проханням сприяти у поверненні онука Артема, якого разом з іншими вихованцями Олешківського дитячого будинку-інтернату Херсонської області депортували до рф.
«За моїм зверненням до органу опіки та піклування щодо вжиття заходів з метою захисту прав та інтересів дитини у лютому бабусю призначили піклувальницею над онуком і вжили інших заходів щодо повернення дитини на підконтрольну Україні територію», — зазначив омбудсмен.

Підозра ексдиректору «Антонова»
Правоохоронці повідомили про підозру у службовій недбалості колишньому гендиректору держпідприємства «Антонов», який може бути причетний до знищення «Мрії».
Слідчі встановили, що експосадовець проігнорував застереження державних органів і не забезпечив транспортування літака в безпечне місце. Він також знав про припинення страхового покриття на «Мрію». Його дії призвели до збитків державі на понад 8,4 мільярда гривень.
Справа ексглави СБУ в Криму
Правоохоронці оприлюднили нові деталі справи колишнього очільника управління СБУ в Криму Олега Кулініча, який співпрацював із російською ФСБ.
Слідчі вже завершили досудове розслідування. Після того як обвинувачений ознайомиться з матеріалами справи, її передадуть до суду. Наразі Кулініч перебуває під вартою.
Підозру колишньому посадовцю оголошували за декількома статтями: державна зрада; створення злочинної організації; самовільне залишення місця служби в умовах воєнного стану; заволодіння зброєю у змові з групою осіб в умовах воєнного стану; та незаконне зберігання вогнепальної зброї.
Кулініча, за даними слідства, залучили до негласної співпраці представники ФСБ росії. Експосадовець отримав оперативний псевдонім «Котигорошко».
Інші новини
- У Львові головна церква УПЦ МП переходить до ПЦУ.
- У Москві загорілася будівля міноборони росії.
- До суду передали справу командира, який побив строковика. Йому загрожує до 12 років за ґратами.
- Велика Британія заблокувала трансляцію неформальної зустрічі Радбезу ООН щодо українських дітей. Її скликала росія.
- На Львівщині арештували дві земельні ділянки з майном Оксани Марченко.
- УПЦ МП не пускала до храму відспівати загиблого військового на Буковині, повідомили ЗМІ.
- Окупанти касетними снарядами вдарили по селищу на Донеччині: двоє загиблих.
- Поділитися: