Оборонні споруди в Україні планують будувати за новим підходом. За що відповідатимуть цивільні?

При Міноборони створили міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблеми з будівництва фортифікаційних споруд
При Міноборони створили міжвідомчу робочу групу, яка вивчатиме проблеми з будівництва фортифікаційних спорудМіністерство оборони України

Міністерство цифрової трансформації та міністерство оборони створили спільну робочу групу з питань будівництва фортифікаційних споруд.

Про це повідомляють Мінцифри та Міноборони.

Міжвідомча група працюватиме цілодобово за принципом «оперативного штабу», щоб виявляти проблеми в будівництві військових укріплень. Групу очолять міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та міністр оборони Рустем Умєров.

У планах — упровадити реформу щодо визначення зон відповідальності. Так, планується, що на першій лінії оборони будівництво фортифікаційних споруд здійснюватимуть військові підрозділи, а на другій-третій — цивільні органи та організації. Зокрема, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України через залучення приватних підрядних організацій. Цю модель ще повинен затвердити уряд.

Крім того, при міжвідомчій групі вже створено волонтерську бізнес-спільноту, яка готова оперативно надавати меценатську підтримку в будівництві оборонних споруд на «найгарячіших» напрямках, зазначили в обох міністерствах.

Раніше в серпні прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд на запит Харківської та Чернігівської ОВА спрямовує 911,5 мільйонів гривень для Харківщини та понад 363 мільйони гривень для Чернігівщини на будівництво військових інженерних та фортифікаційних споруд. Замовниками та виконавцями цих робіт є обласні військові адміністрації.

У листопаді Кабінет Міністрів додатково виділив 12,5 мільйонів гривень для будівництва фортифікаційних споруд на східному та південному напрямках.