Печерський суд Києва продовжить слухання у справі про обрання запобіжного заходу п'ятому президенту України Петру Порошенку 8 липня.

Про це оголосили під час судового засідання, яке транслювало hromadske.

Нагадаємо, сьогодні, 1 липня, в Печерському суді Києва розглядали питання про обрання запобіжного заходу Порошенку у справі про начебто незаконне призначення першого заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Нагадаємо також, що під час судового засідання адвокат Порошенка Ігор Головань оголосив відвід генпрокурорці Ірині Венедіктовій і ще 12 прокурорам у справі.

Головань пояснив своє клопотання необґрунтованою зміною складу групи прокурорів 16 червня. Генпрокурорку Венедіктову захист просить відсторонити від справи, оскільки вона нібито неправильно підписала підозру Порошенку.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

Натомість представник Офісу генпрокурора, який не представився, хотів вручити підозру. Порошенко та його захисники називають такі дії незаконними, посилаючись на те, що повідомляти про підозру депутату має генеральний прокурор.

А ось генеральна прокурорка Венедіктова переконує, що вона має всі законні підстави доручити іншим прокурорам здійснити письмове повідомлення про підозру. За її словами, це передбачено частиною 2 статті 481 Кримінального процесуального кодексу.

18 червня Петру Порошенку мали обирати запобіжний захід. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — особисте зобов'язання. Згодом засідання суду перенесли на 1 липня.

Поділитись: