Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) обрала представницю Хорватії Марію Пейчіновіч-Бурич генеральною секретаркою Ради Європи.

На посаду генсека РЄ претендували два кандидати — очільниця Міністерства закордонних справ Хорватії Марія Пейчіновіч-Бурич і глава зовнішньополітичного відомства Бельгії Дідьє Рейндерс.

Чинний генсек РЄ Турбйорн Ягланд був обраний в 2009 році і переобраний на цю посаду в 2014 році. Його повноваження закінчуються в жовтні 2019 року. Повноваження нового генсека РЄ буде діяти до 2024 року.

Нагадаємо, на засіданні 26 червня ПАРЄ підтвердила своє рішення про повернення російської делегації з усіма повноваженнями. Після цього українська делегація покинула засідання.

Раніше члени ПАРЄ проголосували за рішення, яке дозволяє повернення російської делегації до асамблеї попри санкції.

25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. Українська делегація припинила роботу на сесії ПАРЄ після повернення Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розчарований рішенням ПАРЄ.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

Поділитись: