Обстріл Яворівського полігону та скинуті фосфорні бомби: головні події 13 березня
Триває вісімнадцята доба з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну. Сьогодні, 13 березня, окупанти зокрема обстріляли Яворівський полігон на Львівщині та Авдіївський коксохімічний завод, відкрили вогонь по людях в Ірпені, а також викрали міського голову Дніпрорудного.
Обстріл Яворівського полігону
Окупанти запустили по Міжнародному центру миротворчості та безпеки, що у селі Старичі Яворівського району Львівської області, понад 30 ракет із Саратова (росія). Частину ракет збили українські системи ППО.
Внаслідок обстрілу 35 людей загинули, ще 134 з різним ступенем ураження перебувають у шпиталі. Рятувальники розбирали уламки та гасили пожежу, яка виникла унаслідок атаки.
Заборонені фосфорні бомби
У ніч проти 13 березня до міста Попасна Луганської області влучили снаряди с фосфорними боєприпасами. Використання такої зброї суворо заборонене у світі через їхній вплив на здоров’я громадян.
Такі снаряди містять запальну сполуку, температура горіння якої перевищує 800°C. Вогонь здатен охопити територію в кілька сотень квадратних метрів. Снаряди можуть викликати особливо тяжкі та болісні каліцтва або ж спровокувати повільну та болісну смерть.
Поповнення рядів окупантів
У Генштабі ЗСУ повідомили, що російські війська поповнюють свій склад частиною «миротворчого» контингенту з Нагірного Карабаху (Азербайджан) в Україну. Також залучають велику кількість бойовиків-найманців з інших країн, зокрема Сирії та Сербії.
Під час перегрупування військ окупанти готують додаткові підрозділи для ведення бойових дій на території України. За наявною інформацією, протягом 9-10 березня до рф перемістили 800 військовослужбовців 102-ї військової бази (Ґюмрі, Вірменія) Південного воєнного округу для подальшого перекидання в зону бойових дій.
Пожежа на Авдіївському коксохімічному заводі
П'ять снарядів реактивної системи залпового вогню «Град» влучили на територію «Авдіївського коксохімічного заводу». Правоохоронці все ще перевіряють інформацію про наявність постраждалих. Руйнувань зазнали декілька виробничих цехів та трубопровід. Подання опалення в Авдіївку припинили.
У Маріуполі вже понад тиждень не припиняються бої, обстріли тривають вдень і вночі. У місті знищені цілі житлові квартали, дитяча лікарня, торговий центр. За 18 днів унаслідок атак російських окупантів у Маріуполі загинули вже 2 187 людей.
Викрадення мера Дніпрорудного
Окупанти викрали міського голову Дніпрорудного Євгенія Матвєєва. Це вже друге викрадення представника влади на Запоріжжі. Так, напередодні викрали міського голову захопленого Мелітополя Івана Федорова. Його затримали у міському кризовому центрі, де він займався питаннями життєзабезпечення міста.
Вбивство американського журналіста
В Ірпені окупанти обстріляли автівку, в якій був 51-річний американський журналіст-відеограф Брент Рено. Він мав із собою посвідчення The New York Times, але працював на газету Time. Останніми тижнями чоловік готував проєкт про глобальну кризу біженців.
Ще один журналіст дістав осколкове поранення у стегно. Його вивезли з зони бойових дій до «Охматдиту» в Києві, де проперували, і зараз його стан задовільний. Також постраждав водій авто — політолог Микола Давидюк.
Українські правоохоронці розпочали розслідування цього обстрілу.
Розстріл волонтера в інвалідному візку
На Луганщині в селі Борівському російські війська розстріляли відомого волонтера Олександра Кононова в його власному будинку. Чоловік мав інвалідність першої групи й пересувався на інвалідному візку.
Від початку російсько-української війни у 2014 році допомагав українським добровольцям. Разом із дружиною потрапив до рук «ополчєнців» та 98 днів провів у полоні. Після визволення заснував власний бізнес — «Сири Санича».
Електропостачання на ЧАЕС
На захопленій російськими окупантами Чорнобильській АЕС відновили електропостачання. Тепер системи охолодження відпрацьованих ядерних збірок знову працюватимуть у штатному режимі, а не від резервного живлення.
Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що українські енергетики, ризикуючи власним здоров’ям та життям, змогли відвернути ризик можливої ядерної катастрофи, що загрожувала всій Європі.
Протести у Херсоні
Тисячі людей вийшли у центр Херсона на мітинг проти російської окупації (символічно, що саме 13 березня 1944 року Херсон звільнили від нацистських окупантів під час Другої світової війни). Люди тримали українські прапори та плакати «Херсон — це Україна», і скандували: «Додому», «Додому, поки живий» тощо. Місцева жителька Олена Козак у відео зазначила, що російські військові стоять неподалік місця проведення акції.
Водночас сьогодні також відбувся мітинг на підтримку створення псевдореспубліки. Людей на нього нібито звезли з анексованого Криму.
- Поділитися: