Спостерігачі ОБСЄ цього тижня тричі фіксували конвої на території окупованої Донеччини.

Про це у коментарі Громадському повідомив заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ Александр Хуг. За його словами, нові конвої зафіксував безпілотний літальний апарат спостерігачів.

«Цього тижня СММ ОБСЄ тричі фіксувала конвої, які заїжджали та виїжджали з території України. Всі вони були помічені безпілотниками дальнього радіусу дії вночі, на ґрунтових дорогах та у місцях, де немає офіційних пунктів перетину кордону з РФ. Ми фіксували ці конвої три ночі підряд — в ніч на 12, 11 та 10 жовтня», — пояснив Хуг.

Усі конвої були помічені неподалік селища Манич, яке приблизно за 76 кілометрів на схід від Донецька. «Знову ж таки, біля неконтрольованого відрізку кордону України з РФ», — наголосив Хуг.

«Щоразу ці конвої складалися з різних машин. Ми фіксували вантажівки військового типу, цивільні. Що цікаво, в останніх двох конвоях ми зафіксували зенітну установку, встановлену на одній з вантажівок, яка рухалася з боку кордону (з Росією). А в ніч на 12 жовтня — бронетранспортер на причепі, теж неподалік кордону з Російською Федерацією, де немає пунктів перетину», — підкреслив заступник голови СММ.

Нагадаємо, 12 жовтня в ОБСЄ повідомили, що безпілотник місії зафіксував нову колону вантажівок неподалік окупованого Донецька, яка їхала неподалік кордону з Росією.

7 серпня 2018 року близько 22:15 безпілотник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ на Донбасі зафіксував вторгнення на територію Донецької області 8 шестиколісних вантажівок, про це було повідомлено у звіті моніторингової місії, а 10 серпня місія оприлюднила відеопересування транспортних засобів.

10 серпня повідомлялося, що Спостерігачі ОБСЄ зафіксували рух військових вантажівок з Росії на Донбас. У липні спостерігачі ОБСЄ зафіксували в забороненій зоні біля Луганська 30 танків бойовиків.

Зокрема, безпілотник місії зафіксував 30 танків невстановленого типу поблизу населеного пункту Круглик за 31 кілометр на південний захід від Луганська.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Росія фактично утворює нове міжнародне право: інтерв'ю з упоноваженим уряду в Європейському суді з прав людини Іваном Ліщиною

Поділитись: