Обвинувачений у вбивстві 50 людей під час теракту в мечетях Нової Зеландії Брентон Таррант відмовився від послуг адвоката. Про це повідомив адвокат Річард Пітерс, якого суд призначив захисником Тарранта і який представляв інтереси обвинуваченого на засіданні 16 березня, передає видання The New Zealand Herald.

Таррант заявив, сам хоче представляти свої інтереси в суді, проте не пояснив причини такого рішення. Адвокат вважає, що це може свідчити про бажання Тарранта просувати свої переконання під час судових засідань.

Наступне засідання у цій справі заплановане на 5 квітня.

Нагадаємо, 15 березня у двох мечетях новозеландського міста Крайстчерч відкрили вогонь, загинули 49 людей.

Зранку 17 березня поліція знайшла ще одне тіло після розстрілу, кількість загиблих зросла з 49 до 50.Дев’ятеро людей залишаються в лікарні в критичному стані.

Один з нападників — 28-річний автралієць Брентон Таррант — перед тим, як відкрити вогонь, він поширив 74-сторінковий маніфест, у якому висловив свою ненависть до мігрантів, а також пояснив мотиви своїх дій. Свій вчинок Брентон назвав «терактом». Упродовж 17 хвилин вів пряму трансляцію з мечеті, згодом Facebook прибрав відео, а також заблокував його профіль.

За 9 хвилин до розстрілу людей він розіслав свій маніфест за понад 30 парламентськими адресами, зокрема прем'єр-міністерці країни Джасінді Ардерн. Зазначимо, що в маніфесті, оприлюдненому перед нападом, терорист зазначив: «Ви не знайдете спокою ні в Ісландії, ні в Польщі, ні в Новій Зеландії, ні в Аргентині, ні в Україні».

Після теракту поліція взяла під варту чотирьох людей — трьох чоловіків і одну жінку. Правоохоронці заявили, що затримані не були у «списку нагляду» як Нової Зеландії, так і Австралії.

Поділитись: