Українська делегація візьме участь у січневій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи для того, щоб «оскаржувати повноваження російської делегації та боротися з дискримінацією й екологічною ситуацією в Європі».

Про це глава української делегації Єлизавета Ясько розповіла в інтерв’ю «Новому времени».

Ясько уточнила, що українська делегація хоче підіймати у ПАРЄ не лише теми, пов’язані з «антиросійськими настроями».

«Зрозуміло, що ми будемо це робити, це наша національна позиція. Але для нас важливо, щоб ми говорили й про те, чим живуть європейці. Нам важливо вписатися у картину інтересів і займатися не тільки внутрішніми українськими питаннями», — сказала вона.

Серед тем, в які делегація «хоче включитися», вона назвала боротьбу з дискримінацією, вирішення екологічної ситуації в Європі й в Україні, питання гендерної політики та питання, пов’язані з діджиталізацією.

Водночас Ясько уточнила, що «підтримує позицію» попередньої української делегації, але вважає, що «цього недостатньо для розвитку дипломатичних відносин і вибудовування довіри, кооперації на новому рівні».

Нагадаємо, народні депутати 16 січня 2020-го ухвалили за основу і в цілому законопроєкт №2718, який передбачає відновлення участі делегації від України у роботі ПАРЄ.

У вересні 2019-го делегація України в ПАРЄ офіційно відмовилася від участі в осінній сесії через повернення Росії. Згідно з офіційною заявою, протягом осінньої сесії делегація України мала провести консультації з партнерами по ПАРЄ для пошуку «спільних підходів і рішень, що дозволили б повернути ПАРЄ її репутацію важливого взірця демократії, верховенства права і захисту прав людини та свобод в Європі».

Поділитись: