Президент Німецького футбольного союзу (DFB) Райнгард Ґріндель залишив свою посаду через низку скандалів, зокрема через подарунок від українського бізнесмена Григорія Суркіса, який раніше був віце-президентом Союзу європейських футбольних асоціацій (УЄФА).

Про свою відставку Ґріндель повідомив DFB 2 квітня телефоном, передає DW.

Як зазначає видання, екс-очільника Німецького футбольного союзу останнім часом жорстко критикували: зокрема ЗМІ повідомляли, що він отримав 78 тисяч євро від одного з підрядників DFB — компанії DFB-Medien Verwaltungs-Gesellschaft. Ці гроші Ґріндель заробив як голова наглядової ради підприємства, але не повідомив про них публічно.

Ще більшого резонансу отримала історія про подарований Суркісом годинник вартістю 6 тисяч євро, який президент DFB не задекларував. Він вважає, що це суто приватний подарунок, і тут немає конфлікту інтересів.

«Це було питанням ввічливості — прийняти цей подарунок», — сказав Ґріндель, але пізніше вибачився за рішення взяти його.

Із Григорієм Суркісом Ґріндель працював у Виконкомі УЄФА. Попри скандал свою посаду в УЄФА він зберігає.

Попередник Ґрінделя на посаді президента Німецького футбольного союзу Вольфґанґ Нірсбах в 2015 році також пішов з посади через сумнівні фінансові операції: його звинувачували в причетності до корупційних схем навколо чемпіонату світу 2006 року, який приймала Німеччина. Після цього скандалу Ґріндель обіцяв боротися за прозорість роботи DFB.

Нагадаємо, Григорій Суркіс, який є братом президента київського «Динамо» Ігоря Суркіса, обіймав посаду віце-президента УЄФА, але на новий термін не переобирався

Суркіс обіймав посаду віце-президента УЄФА з 2013-го року. У 2017 році його переобрали на посаду.

Поділитись: