В Офісі Президента вважають, що останні рішення Конституційного суду щодо антикорупційного законодавства відбулися через зовнішнє втручання. Через кого саме, там не кажуть.

Про це заявив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак під час зустрічі з послами країн «Великої сімки», передає пресслужба ОП.

Основною темою зустрічі стали останні події, пов'язані з рішенням суддів Конституційного Суду, яке викликало резонанс у суспільстві.

Єрмак розповів послам, що влада забезпечила безперебійну роботу НАЗК, а, на його думку, події в КСУ не відбулися без зовнішнього втручання. Відтак правоохоронні органи мають дати оцінку ситуації, каже очільник ОП.

Що за вплив

Ймовірно, Єрмак говорить про російський вплив на КСУ, оскільки подання щодо визнання частини антикорупційного законодавства неконституційною подавала проросійська «Опозиційна платформа — За життя».

Про що йдеться?

27 жовтня Конституційний суд України на закритому засіданні визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність для чиновників та суддів у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання свідомо неправдивих відомостей у декларації.

Через цю ухвалу правоохоронці змушені будуть закрити всі справи щодо неправдивого декларування майна чиновниками.

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник уточнив, що наразі таких справ понад 100, приблизно 20 вже розглядаються у судах. Він нагадав, що подібна історія вже була, коли Конституційний суд скасував відповідальність за незаконне збагачення, а справи про розкрадання посадовців закрили.

Поділитись: