Очільник рпц кирило згадав про УПЦ після заяви про її незалежність: «Ставимося з розумінням»
Предстоятель російської православної церкви патріарх кирило заявив, що з «розумінням» ставиться до останніх рішень УПЦ та «молиться про духовну єдність».
Про це предстоятель рпц патріарх кирило сказав у проповіді після літургії в московському храмі Христа Спасителя.
кирило заявив, що певні «духи злоби піднебесної» прагнуть «розділити православних людей» і зробити так, щоб між ними пролягла прірва.
«Ще раз хочу сказати: ми з повним розумінням ставимося до того, як страждає УПЦ. Ми з розумінням ставимося до того, що блаженніший митрополит Онуфрій і єпископат повинні максимально мудро сьогодні діяти, щоб не ускладнювати життя своїх вірян. Ми до всього цього з розумінням ставимося, але молимося про те, щоб жодні тимчасові зовнішні перешкоди ніколи не зруйнували духовну єдність нашого народу», — заявив очільник рпц.
Що передувало?
Українська православна церква (московського патріархату) 28 травня зібрала Собор у Києві щодо питань церковного життя, які виникли після початку повномасштабної війни рф проти України.
Собор УПЦ заявив, що засуджує війну та висловлює незгоду з позицією патріарха московського і всієї Русі кирила щодо війни в Україні. Окрім того, в УПЦ оголосили про зміни для «повної самостійності та незалежності» Української православної церкви.
Представники рпц відреагували на це рішення вже наступного дня, хоча відповіді різнилися: від заяв про збереження єдності до розколу і звинувачень Держдепартаменту США.
московський патріархат і війна
Після повномасштабного російського вторгнення очільник російської православної церкви патріарх кирило фактично підтримав агресію росії, пізніше подарував командувачу росгвардії віктору золотову ікону та благословив російських військових на війну в Україні. У квітні кирило виступив із промовою в храмі збройних сил рф, де розхвалював російських солдатів та поставив під сумнів незалежність України.
У відповідь сотні священників УПЦ вимагали віддати кирила під церковний трибунал через його позицію щодо війни в Україні та прихильність до «русского мира». У квітні священнослужителі зібрали понад 400 підписів під відповідним закликом.
Церкву московського патріархату вже заборонили в Конотопі та Броварах. А в Івано-Франківську просять президента й спікера Верховної Ради заборонити діяльність церкви московського патріархату по всій країні.
Водночас Священний синод Православної церкви України закликав архієреїв, духовенство, монастирі та релігійні громади УПЦ московського патріархату приєднуватися до ПЦУ. Десятки громад УПЦ МП уже приєдналися до ПЦУ.
Після заяв про свою «незалежність» в УПЦ заявили, що для відновлення діалогу з ПЦУ хочуть, аби представники Православної Церкви України «припинили силові захоплення храмів та примусові переводи парафій». Окрім того, від ПЦУ вимагають «усвідомити, що їхній канонічний статус є фактично неавтокефальним».
- Поділитися: