Очільники МЗС та Міноборони країн ЄС проведуть зустріч у Парижі щодо допомоги Україні й Молдові

Міністри оборони та закордонних справ європейських країн зустрінуться в Парижі найближчими днями, щоб обговорити посилення підтримки України та Молдови.

Про це повідомив речник МЗС Франції Крістоф Лемуан, пишуть Reuters і Guardian.

За даними Reuters, неназвані європейські дипломати кажуть, що зустріч запланували після конференції щодо України, на яку посадовці зібралися в Парижі 26 лютого.

Глави Міноборони та МЗС можуть зустрітися 7 березня. Там мають висунути «конкретні ідеї» щодо кіберзахисту, виробництва зброї, захисту країн, яким загрожує росія, захисту кордону України з Білоруссю та операцій з розмінування.

«Молдова стикається з все більш агресивними спробами дестабілізації. І за ситуацією в "Придністров'ї" стежать з великою увагою», — наголосив речник французького МЗС.

Більше про ситуацію в «Придністров'ї»

На так званому з’їзді депутатів усіх рівнів у невизнаному «Придністров’ї» 28 лютого ухвалили звернення до росії з проханням про захист від «тиску Молдови».

Тож «депутати» постановили звернутися до рф як «гаранта й посередника в переговорному процесі». Звернення також надішлють до ОБСЄ, СНД, Європейського парламенту, Міжнародного комітету Червоного Хреста та генерального секретаря ООН.

Так, «депутати» «Придністров’я» проситимуть міжнародні інституції «вплинути на керівництво Молдови для повернення до адекватного діалогу та припинити порушення прав і свобод мешканців "Придністров’я"».

Бюро політик з реінтеграції Молдови назвало заяву «з’їзду депутатів» невизнаного «Придністров’я» про утиски «пропагандистською декларацією». Тим часом Міністерство закордонних справ рф заявило, що «захист інтересів мешканців "Придністров’я"» є «одним із пріоритетів» росії.

Що за лютнева зустріч у Парижі?

26 лютого президент Франції Емманюель Макрон ініціював у Парижі зустріч глав держав і урядів, які підтримують Україну. «Наш меседж полягатиме в тому, щоб продемонструвати нашу рішучість зробити все необхідне, щоб перемогти росію. Ми не фаталісти, не в режимі приреченості. Ми сповнені рішучості», — пояснювали в Єлисейському палаці.

Під час зустрічі союзники домовилися створити коаліцію далекобійних засобів ураження для України, у межах якої планується постачати ракети середньої та великої дальності, а також бомби.

Окрім того, там розглядали пропозицію відправити в Україну військових із ЄС і НАТО. Однак згоди так і не дійшли.