Міському голові Одеси Геннадію Труханову готують зміну обвинувачення. Про це журналістам повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

«Прокурори написали зміну обвинувачення, вчора поклали мені на стіл цей проект, наголошую, він налічує з усіма додатками близько 400 аркушів, плюс 100 годин аудіозаписів, які прокуратура надає на підтвердження своєї позиції в суді. Для того, щоб затвердити чи не затвердити цей документ мені потрібен час на ознайомлення з цим документом, плюс аудіозаписом. Пасхальна відпустка, в яку я відбуваю, трошки цей процес затягне, але це є законне право», — сказав Холодницький.

Холодницький сподівається, що справу Труханова буде розглядати Антикорупційний суд та наголошує, що більшість резонансних затримань 15,16, 17 років мають загрозу отримати виправдувальний вирок:

«Я говорю про те, що провадження мають загрозу отримати виправдувальний вирок там, де були порушені норми підслідності. Може статись таке, що людина, яка реально брала хабар отримає виправдувальний вирок тому що орган, який виявив його та документував не був уповноважений згідно КПК розслідувати цей злочин», — пояснив Холодницький.

Раніше НАБУ закрило провадження щодо незаконного збагачення Труханова у зв’язку зі скасуванням статті про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення.

Нагадаємо, 26 лютого стало відомо, що Конституційний суд визнав неконституційною статтю Кримінального кодексу про відповідальність за незаконне збагачення. Зі скаргою на цю статтю КК до Конституційного суду 12 грудня 2017 року звернулися 59 народних депутатів. Їхні інтереси в суді представляє депутат від «Народного фронту» Павло Пензеник.

Сам глава Конституційного суду, коментуючи скасування кримінальної статті щодо незаконного збагачення, заявив, що у США також немає цієї статті.

Громадські організації попередили, що скасування відповідальності за незаконне збагачення призведе до припинення співпраці з МВФ.

Національне антикорупційне бюро оголосило, що рішення КСУ означає, що всі кримінальні провадження в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні ввели в 2015 році в рамках виконання Плану дій з візової лібералізації ЄС. Ця вимога також було включена в меморандум співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Поділитись: