Навіть один удар під час затримання поліцією — це перевищення службових зобов’язань. Про це сказав виконавчий директор організації «Правозахисна ініціатива» Михайло Камєнєв в ефірі «Нині вже» на Громадському.

Він також додав, що в Києві не може бути превентивного затримання.

«В мене головне питання чому один поліцейський притягається. Може ми чогось не знаємо і ДБР (Державне бюро розслідувань) готує інші позови. Там було видно, що не одна людина била. Навіть один удар — це перевищення службових зобов’язань», — сказав він.

Також Камєнєв додав, що згідно з законом, спецзасоби можна застосовувати лише для захисту від нападу.


Нагадаємо, 9 лютого перед зустріччю кандидатки в президенти Юлії Тимошенко з виборцями

правоохоронці затримали людей, які йшли на акцію «Хто замовив Катю Гандзюк?». Як повідомила кореспондентка Громадського, поліція затримала членів націоналістичних організацій С14, «Невідомий патріот» та «Традиції й порядок».

Учасники акції стверджують, що поліція застосувала силу під час затримання, забрала їхні речі та відмовилася віддавати. Через це затримані почали «протестувати», після чого, за словами активістів, поліція застосувала сльозогінний газ та побила їх.

Держбюро розслідувань порушило кримінальну справу через можливе перевищення влади працівниками поліції.

Водночас у поліції заявили, що затримані не мають стосунку до мирної акції «Хто замовив Катю Гандзюк?», яка проходила на Контрактовій площі. Також поліція вважає, що затримані намагалися захопити Подільський райвідділок.

Увечері 9 лютого активісти поїхали до будинку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та «обстріляли» його салютами, протестуючи проти дій поліції.

Працівника поліції Василя Мельникова, підозрюваного у побитті ногами праворадикалів С14, відсторонили від посади строком на 2 місяці.


Поділитись: