Політика

Один з кандидатів до Антикорупційного суду знявся з конкурсу: сьогодні мали оцінювати його доброчесність

Громадське
Політика/Один з кандидатів до Антикорупційного суду знявся з конкурсу: сьогодні мали оцінювати його доброчесність
Зберегти
Вигляд
Один з кандидатів на посаду судді Антикорупційного суду добровільно припинив участь у конкурсі. 21 січня мали розглядати його доброчесність.

Суддя Господарського суду Житомирської області Олексій Омельян припинив участь у відборі суддів Вищого антикорупційного суду. Його самовідвід прийняла Вища кваліфікаційна комісія.

Саме 21 січня на спільному засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради експертів мали якраз розглядати доброчесність Олексія Омельяна. Він попередньо потрапив до «списку 49» кандидатів із сумнівною репутацією.

Раніше Громадська рада міжнародних експертів виключила з конкурсу до Антикорсуду 8 кандидатів. Рада міжнародних експертів сумнівалася у доброчесності майже половини кандидатів із 113.

Документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ. 11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Пов`язані новини