Громадська рада міжнародних експертів на своєму п'ятому засіданні щодо відбору кандидантів до Антикорупційного суду оголосила, що сумнівається у доброчесності ще двох кандидатів.

Відповідно, Рада ініціювала щодо цих кандидатів спеціальне засідання спільно з із Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

Йдеться про таких суддів:

  • Піковський В’ячеслав Юрійович, Суддя Придніпровського районного суду міста Черкаси;
  • Смазнова Ірина Сергіївна, доцент кафедри філософії Національного університету «Одеська юридична академія».

Загалом представники Громадської ради міжнародних експертів сумніваються у доброчесності вже 49 зі 113 кандидатів на посади суддів Антикорупційного суду.

На четвертому засіданні Громадська рада міжнародних експертів засумнівалася у доброчесності 15 кандидатів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду.

Перше спільне засідання Громадської ради міжнародних експертів та Вищої кваліфікаційної комісії суддів відбудеться 18 січня. Наступне – 21 січня. Загалом свою роботу Громадська рада міжнародних експертів має завершити до 26 січня.

Нагадаємо, у листопаді 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України обрала шістьох членів Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), які займатимуться відбором суддів Вищого антикорупційного суду.

Якщо щонайменше троє із шести членів ГРМЕ не проголосують за підтвердження доброчесності та професійності якогось кандидата, такого кандидата виключать із конкурсу.

Загалом документи на посаду судді станом на 24 вересня подали 342 кандидата, з них 240 до судів першої інстанції, 102 — до апеляційної палати.

Загалом до Вищого антикорупційного суду планують набрати 39 суддів, з них — 12 посад до Апеляційної палати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Якщо не вдасться Україні, то це взагалі неможливо», — суддя США, який допомагає створити антикорупційний суд в Україні

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Першочергова задача України — створити незалежний антикорупційний суд» — постійний представник МВФ в Україні

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців. Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та збалансування державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Поділитись: