У Білорусі Міністерство інформації на три місяці позбавило статусу ЗМІ один з найбільших новинних порталів країни Tut.by. Журналісти порталу активно висвітлюють протести в країні.

Про рішення повідомили на сайті порталу.

За наказом міністра інформації Білорусі Ігоря Луцького редакція Tut.by не зможе працювати за статутом ЗМІ вже з 1 жовтня. Статут засобу масової інформації дозволяє журналістам законно перебувати в районах збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій. Тож позбавлення статусу ускладнить роботу журналістів під час протестних акцій.

Однак у виданні зазначають, що продовжать вільно працювати як онлайн-ресурс. Портал Tut.by був заснований ще у 2000 році, та до 2019 року працював без статуту взагалі. 

Зараз портал позбавили статусу ЗМІ через судовий позов Міністерства інформації. Підставою для позову стали 4 попередження журналістам від міністерства. Зокрема, у відомстві висловили претензії до матеріалів про порушення роботи Центральної виборчої комісії під час президентських виборів, про хабарництво та роботу силовиків.

Що відбувається у Білорусі? 

Вже понад місяць в Білорусь відбуваються протестні акції проти самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Щотижня сотні людей виходять на вулиці з вимогою визнати легітимним президентом опозиціонерку Світлану Тіхановську. Силовики жорстко розганяють демонстрантів ㅡ застосовують сльозогінний газ, водомети, та навіть БТРи. 

Як на це реагують працівники ЗМІ?

Журналісти беруть активну участь як у висвітленні подій, так і в протестних акціях. Після виборів в країні велику популярність набув Telegram-канал NEXTA, який щодня публікує перебіг події в країні та анонсує проведення акцій. Тим часом у державних ЗМІ активно поширюють інформацію про незаконність протестів та «маргінальність» самих учасників акцій. 

Після президентських виборів низка працівників державних медіа у Білорусі приєднались до протестів проти Лукашенка. 17 серпня біля будівлі «Белтелерадиокомпании», що об'єднує державні телеканали й радіостанції Білорусі, зібралися близько сотні працівників, які вимагали провести нові вибори, звільнити главу ЦВК та звільнити політв’язнів.

На страйк вийшли і працівники каналів ОНТ і СТВ, на першому припинила виходити програма «Наш ранок», бо звільнились ті співробітники, які її робили. На місце звільнених співробітників до державних ЗМІ запросили російських журналістів. Сам Олександр Лукашенко заявив, що «святе місце порожнім не буває».

Поділитись: