Одного з ймовірних співорганізаторів транснаціональної банди, яка фігурує у справі Микитася, звільнили з-під варти

Дмитро Пономаренко — підозрюваний співорганізатор транснаціональної ОЗГ, яка, за даними слідства, займалась викраденням людей та вимаганням неіснуючих боргів. Апеляційний суд Києва, 20 січня 2021 року
Дмитро Пономаренко — підозрюваний співорганізатор транснаціональної ОЗГ, яка, за даними слідства, займалась викраденням людей та вимаганням неіснуючих боргів. Апеляційний суд Києва, 20 січня 2021 рокуВікторія Рощина/hromadske

Дмитра Пономаренка «Дітріха», підозрюваного співорганізатора транснаціональної ОЗГ, члени якої фігурують у справі колишнього народного депутата Максима Микитася, звільнили з—під варти під домашній арешт.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske із судового засідання.

Самому Дмитру Пономаренку інкримінують створення злочинної організації та вимагання грошових коштів для оплати боргу, що не існує, у 550 тисяч доларів (15 мільйонів 600 тисяч гривень) від Колеснікова В.В.

Слідчі зазначили, що під час вимагання Пономаренко та ще кілька людей «спричиняли потерпілому удари руками та ногами по тулубу та в голову».

За даними слідства, лідером злочинної організації, яка займалась вимаганням коштів та викраденням людей, є чеченець з Казахстану Нажмудін Газієв; співорганізатором, окрім Дмитра Пономаренка «Дітріха» — Равіль Галієв «Мага», якого теж затримали.

Уся група, за даними слідства, діяла під керівництвом двох «злодіїв у законі» Азіза Батукаєва «Азіза» та Гілані Алієва «Гілані Сєдой», які наразі перебувають у РФ.

Четверо членів цієї групи затримали за викрадення юриста: Сергій Чернов, Алі Газієв, Юрій Опанасенко, Алві Вутсаєв. За версією слідства, замовив викрадення ексдепутат Максим Микитась.

Сам же Пономаренко назвав у суді справу сфальсифікованою і запевнив нас, що не знає Нажмудіна Газієва.

Дмитро Пономаренко — підозрюваний співорганізатор транснаціональної ОЗГ, яка, за даними слідства, займалась викраденням людей та вимаганням неіснуючих боргів. Апеляційний суд Києва, 20.01.2021Вікторія Рощина/hromadske

«Мене приписують до людей, яких я навіть не знаю. На мої питання про те, навіщо вони це роблять, слідчий відповідає, що це хитрощі слідства. Нас там (в офісі під час вимагання — ред.) нібито було чотири особи, але от Махмудова Фурката на той час в країні взагалі не було», — сказав Дмитро Пономаренко.

Адвокат підозрюваного Сіран Бекіров у своїй апеляційній скарзі просив не обирати підзахисному жодних запобіжних заходів або застосувати такий, що не пов’язаний з триманням під вартою.

Прокурор у справі просив відмовити у задоволенні скарги адвоката та наголосив на ризику втечі підозрюваного, тиску на потерпілого, свідків, знищення або спотворення речових доказів. Суд частково задовольнив скаргу захисника та відпустив Пономаренка під домашній арешт.

Про Дмитра Пономаренка ми розповідали в нашому матеріалі про колишнього бійця батальйону «Айдар» Олександра Корнієвського «Кулібіна», в якого проводили обшуки у справі вбивства журналіста Павла Шеремета та який є обвинуваченим у справі щодо незаконного обігу зброї. Корнієвський є майстром з виготовлення зброї та вибухівок, свого часу він співпрацював із заводом «Шмайсер» та Борисом Германом — засудженим за організацію замаху на журналіста Аркадія Бабченка.

Герман свого часу називав Пономаренка своїм куратором з СБУ. Сам же Пономаренко пояснював, що працював з Германом для документування його незаконної діяльності у сфері обігу зброї та замовних вбивств. І підтверджував, що має зв’язок з правоохоронцями. Водночас в СБУ нам цю інформацію не підтвердили.

Раніше поліцейські затримали членів транснаціонального угрупування, які діяли під керівництвом двох злодіїв у законі Азіза Батукаєва «Азіза» та Гілані Алієва «Гілані Сєдой», які наразі перебувають у РФ. Чотирьох осіб видворили з України, двох оголосили у розшук. Загалом серед затриманих кілька десятків осіб.