Одного з обвинувачених у катуванні активістів Майдану знову відправили у СІЗО

Іван Новотний та Сергій Мисливий — обвинувачені у викраденні та катуванні Ігоря Луценка, Владислава Іваненка, Юрія Вербицького в січні 2014 року, унаслідок чого Вербицький помер, у Білоцерківському міськрайонному суді Київської області, 16 січня 2021 року
Іван Новотний та Сергій Мисливий — обвинувачені у викраденні та катуванні Ігоря Луценка, Владислава Іваненка, Юрія Вербицького в січні 2014 року, унаслідок чого Вербицький помер, у Білоцерківському міськрайонному суді Київської області, 16 січня 2021 рокуВікторія Рощина/hromadske

Печерський суд Києва відправив у СІЗО Сергія Мисливого — обвинуваченого у справі про викрадення й катування майданівців Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Уночі 8 серпня він разом з іншим обвинуваченим — Іваном Новотним ㅡ вийшов з ізолятора, оскільки у них сплив термін запобіжних заходів.

Про це повідомила журналістка Тетяна Безрук.

Так, Новотного випустили із СІЗО о 00:01 8 серпня, а Сергію Мисливому Державне бюро розслідувань вручило нову підозру, яка стосується організації злочинних дій.

Прокурорка у справі Юлія Малашич нам розповіла, що повідомила нову підозру в основному провадженні щодо викрадення, катування, вбивства Вербицького, оскільки прокуратура встановила нові відомості.

Малашич розповіла, що нова інформація свідчить: Мисливий за власною ініціативою залучав своїх підпорядкованих людей, які перебували у фінансовій залежності від нього.

«Ці особи прибували для участі в тих діях, які він у своїй частині організовував за вказівкою Чеботарьова», — сказала вона.

Малашич також додала, що суд учора почав розгляд клопотання, однак переніс слухання на ранок. Мисливий до суду прийшов.

«І це була одна з головних аргументацій, якою він з адвокатами апелював стосовно того, що не буде переховуватися. Мовляв, "забудьте про всі ті роки переховування і не відправляйте під варту"», — сказала прокурорка.

Що передувало?

Мисливий та Новотний перебували під вартою з моменту затримання у березні 2020 року. Їм інкримінується участь у злочинній організації, яка була створена для вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, безпосередньо викрадення і катування Юрія Вербицького та Ігоря Луценка, також перешкоджання мирним зібранням ㅡ Євромайдану.

Окремо Мисливому інкримінується вбивство Юрія Вербицького, використання та підбурювання до підробки офіційних документів, зокрема паспорта громадянина України.

6 серпня «Адвокатська дорадча група» повідомила, що обвинувачені можуть вийти на волю. Там пояснювали, що колегія суддів Білоцерківського суду ініціювала зміну підсудності у справі. 21 липня обвинувальний акт направили в Київський апеляційний суд для визначення підсудності. 4 серпня суд визнав безпідставною зміну підсудності та повернув справу назад.

Як зазначають у ГО, засідання в Білоцерківському суді спершу призначили на 5 серпня, а потім перенесли на ранок 6-го. Проте воно також не відбулося, бо деякі судді у відпустці.

Що це за справа?

За даними слідства, 21 січня 2014 року орієнтовно о 04:00 невідомі у складі злочинної групи викрали активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького з Олександрівської клінічної лікарні Києва. Після цього потерпілих катували, а потім кинули в лісі. Зрештою Юрій Вербицький помер унаслідок отриманих травм і переохолодження. Ігор Луценко вижив.

Загалом у справі Луценка-Вербицького 15 підозрюваних. Приблизно 10 людей — у розшуку. Серед них, за даними слідства, і лідер організованої злочинної групи, бізнесмен, ексконтролер «Укрспирту» Олексій Чеботарьов. Справи щодо іншої частини людей перебувають у суді. Обвинуваченого в організації викрадення майданівців Олександра Волкова засудили до 9 років позбавлення волі у квітні 2021-го.

За даними слідства, Новотний і Мисливий входили до угруповання під керівництвом Чеботарьова, приблизно 10 членів якого наразі переховуються в Росії (Тендіт, Тиднюк, Якубович, Щинкін, Щукін, Чеботарьов, Неживов, Ляхович, Таран), один із них нібито інсценував своє вбивство, але «воскрес», отримавши громадянство РФ.

За даними слідства, Сергію Мисливому повідомили про підозру, надіславши її поштою ще у 2014 році, але він утік і 5 років переховувався за підробленими документами на ім'я Біліченка Олексія Анатолійовича.