Депутати Київради перейменували вулицю Івана Кудрі в Печерському районі Києва на вулицю імені американського сенатора Джона Маккейна, який в кінці серпня 2018 помер від раку.

Рішення підтримав 71 депутат.

Секретар Київради Володимир Прокопів вказав, до міської влади зверталися громадські організації, жителі столиці ( зокрема зареєстрували петицію) щодо вшанування пам'яті Маккейна. Також вулицю на честь сенатора пропонував назвати президент Петро Порошенко.

Секретар Київради додав, що перейменування вулиці підтримала родина політика — Київрада отримала офіційного листа від дружини сенатора.

Вулицю Кудрі перейменували не випадково, зазначили в Київраді. Він був радянським розвідником і керівником підпільної розвідувально-диверсійної групи в Києві під час Другої світової війни, яка боролася з «українськими націоналістами».

25 серпня 2018 року помер американський сенатор-республіканець Джон Маккейн. Йому був 81 рік.

Перед смертю Маккейн написав прощальне послання, у якому замаскована критика президента США Дональда Трампа. Президент США Дональд Трамп відхилив пропозицію публікації заяви, у якій Маккейна назвали героєм.

Під час кампанії 2016 року виступав проти Дональда Трампа та продовжував критикувати його після обрання.

До приходу в політику Маккейн служив в авіації, зокрема був учасником війни у ​​В'єтнамі, де був збитий і взятий в полон, у якому провів понад п'ять років.

Серед українців Маккейн був відомий як лобіст українських інтересів на Заході. 

Поділитись: