Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова не отримувала від своєї російської колеги жодної офіційної пропозиції про укладення угоди між Україною та Росією щодо припинення кримінального переслідування всіх тих, кого обміняли.

Про це омбудсмен повідомила у коментарі ВВС.

«Прочитала про це в новинах. Якщо вона (Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова – ред.) звернеться офіційно і буде це пропонувати, то ми будемо це питання розглядати. Потрібне звернення, адже так можна говорити будь про що. Сьогодні немає ніяких пропозицій», – сказала Денісова.

Вона зазначила, що сторони і надалі працюватимуть над тим, аби відбулися наступні звільнення.

Раніше, 8 вересня Уповноважена з прав людини у РФ Тетяна Москалькова запропонувала укласти угоду між Україною та Росією щодо людей, які беруть участь у «процесах із повернення» з метою недопущення їхнього подальшого залучення до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: