Офіс генпрокурора України оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28 учасникам російської приватної військової компанії «Вагнер», яких раніше затримали в Білорусі. Серед них 9 українців. Правоохоронці хочуть екстрадувати їх усіх.

Про це заявили в Офісі генпрокурора. 

Українські правоохоронці звернулися також до Генеральної прокуратури Білорусі із запитами про тимчасовий арешт найманців.

В Україні їх хочуть притягнути до кримінальної відповідальності за участь у збройному конфлікті на Донбасі — участь у терористичній організації (ст. 258-3 КК України).

Наразі Офіс генпрокурора готує документи, щоб направити запити про екстрадицію «вагнерівців». Чи видадуть їх українській стороні вирішуватимуть компетентні органи Білорусі. 

Оновлено: пізніше у МВС України додали, що передадуть білоруській стороні інформацію, яка підтверджує діяльність бойовиків ПВК «Вагнер» на Донбасі, зокрема під Донецьком, в Слов'янську і Горлівці.

«МВС та інші правоохоронні органи України мають достатню кількість матеріалів за цими злочинами. Весь масив інформації буде нами переданий білоруській стороні. Ми сподіваємося, що це допоможе незалежній Білорусі захиститися від загрози тероризму і диверсійних дій найманців ПВК "Вагнер"», — сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. 

Перед цим білоруські дипломати передали список затриманих найманців в Україну і попросили, щоб тут перевірили, чи брали вони участь у злочинах проти України, зокрема у воєнних діях.

Зазначимо, що просити іншу державу про екстрадицію можна лише тоді, коли в Україні проти цієї людини порушена кримінальна справа. Перед цим було відомо лише про одне таке провадження щодо українця Максима Кошмана. Він був у розшуку.

Нагадаємо, російських бойовиків ПВК «Вагнера» затримали напередодні, вони нібито приїхали до Білорусі дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.

Поділитись: