Служба безпеки України буде ініціювати екстрадицію затриманих у Білорусі найманців російської приватної військової компанії «Вагнера».

Про це повідомляє «BBC Україна» із посиланням на Службу безпеки України.

З відповідною ініціативою звернуться до Офісу генпрокурора. Саме прокуратура має подавати запит на екстрадицію, за міжнародними правилами.

Наразі уточнюється, скількох затриманих планують екстрадувати.

Пізніше наміри звернутися до Білорусі щодо екстрадиції затриманих найманців, причетних до злочинів на Донбасі, підтвердили і в Офісі президента.

Раніше в українському Міністерстві закордонних справ не виключили можливість екстрадицію, але це наголосили, що це питання вирішуватимуть правоохоронні органи.

За яких умов можна просити про екстрадицію?

Екстрадувати в Україну затриманих можна буде лише тоді, якщо проти них порушені кримінальні справи. Серед затриманих є й українці. Серед затриманих є щонайменше сім українців. Наразі відомо лише щодо кримінальної справи щодо одного та оголошення його у розшук — Максима Кошмана.

hromadske також скерувало запит до Офісу генерального прокурора щодо того, чи відкриті в Україні кримінальні справи стосовно затриманих у Білорусі. Отриману відповідь ми оприлюднимо.

Водночас, як ми раніше розповідали, закон про заборони займатися діяльністю найманців не діє в Україні.

«Наразі в нас не діє законодавство щодо тих, хто фактично є найманцем. Тому що на сьогодні сотні наших громадян України воюють у так званій ПВК Вагнера. І стосовно жодного з них немає кримінальної справи. Фактично — стаття мертва. Якщо представники ПВК під егідою України будуть втягнуті в протиправну діяльність третіх країн, то фактично це буде безкарність», — зазначив у коментарі hromadske генерал-майор запасу СБУ Ігор Гуськов.

  • У Білорусі повідомили про затримання під Мінськом 32 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнер». Ще одного затримали на півдні країни.
  • Правоохоронці отримали інформацію, що на територію Білорусі прибули понад 200 бойовиків для «дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії». Президентські вибори в Білорусі мають відбутися 9 серпня.
  • Проти затриманих найманців відкрили кримінальну справу щодо підготовки теракту.
  • Білоруське інформагентство БелТА оприлюднило повний перелік затриманих. Серед них — найманці, які воювали на Донбасі проти України та у Сирії на боці режиму Башара Асада.
  • Через затримання найманців кандидатів у президенти Білорусі попередили про те, що на масових мітингах можливі провокації.
  • Раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав уряду видворяти з країни іноземні ЗМІ, які нібито кличуть людей «на майдани».
Поділитись: