В Офісі президента України пояснили, що просили Кабінет міністрів призупинити виділення коштів в межах субвенції місцевим органам влади «через високі корупційні ризики».

Про це повідомляє «Економічна правда», посилаючись на відповідь Офісу президента України на запит журналістів.

«Під час зміни влади спостерігалося чимало випадків, коли особи, причетні до державного управління за попередньої влади, докладали зусиль для створення проектів з неефективним використанням бюджетних коштів, де існують ризики освоєння ресурсів окремими особами чи інші корупційні ризики», — повідомили в Офісі президента.

Там зазначають, що метою президента є запобігти корупційному використанню фінансових ресурсів, які «представники старої влади, розуміючи, що домовленостей щодо корупційних схем із новою владою досягти не можна, освоїти».

Такими «корупційними проектами» в Офісі президента назвали фінансування дитячих садочків, шкіл, лікарень, клубів тощо.

«З метою забезпечення добробуту українців проекти, на які виділено фінансування вказаними вище розпорядженнями, будуть переглянуті новим складом Кабінету міністрів. За умови виявлення порушень чи корупційних ризиків проекти будуть відкориговані, а підозрювані притягнуті до відповідальності. Заплановані інфраструктурні проекти будуть реалізовані у найшвидші терміни», — відповіли в Офісі президента.

16 серпня члени Асоціації міст України скаржаться, що уряд затягує виділення двох субвенцій на загальну суму близько 10 мільярдів гривень на регіональний розвиток та розбудову соціально-економічної інфраструктури. Там вважають, що про затримку попрохав голова Офісу президента Андрій Богдан.

Згодом в уряді розпорядилися пришвидшити виділення коштів на місця.

10 липня повідомлялось, що уряд схвалив проєкт закону про виділення 3 мільярдів гривень державної субвенції на розвиток районних центрів.

«Серед рішення, які ми затвердили — 3 мільярди гривень для Державного фонду регіонального розвитку. Вони направляться на районні центри, міста районного значення для вирішення головних проблем, які там є, на інфраструктуру, освіту, медицину, культуру та спорт», — повідомив тоді Гройсман.

Крім цього, уряд виділив 1 мільярд гривень на дотації державним шахтам.

Обидва законопроєкти відправили до парламенту. Вони набудуть чинності лише після того, як Верховна Рада більшістю голосів підтримає відповідні зміни до державного бюджету, а президент цей закон підпише.

Поділитись: