Терміни старту змін на первинній ланці медичної реформи змістилися із запланованого 1 липня 2017 року на 1 січня 2018 року

Терміни старту змін на первинній ланці медичної реформи змістилися із запланованого 1 липня 2017 року на 1 січня 2018 року.

Про це повідомила в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає «Лівий берег».

«Після того, як над законопроектами два тижні попрацювала робоча група, терміни старту змін на первинній ланці змістилися з 1 липня 2017 року на 1 січня 2018 року. У законопроекті прописано, що ми починаємо зміни на первинній ланці 1 січня 2018 року, а не цього літа. Але наші плани трохи інші», — сказала вона.

За словами Супрун, восени 2017 року розпочнеться створення Національної служби здоров'я — центрального органу виконавчої влади. Також у 2018 році планується запустити виплату за медичні послуги через бюджет, а також створити інвестиційний фонд, «аби ті госпітальні округи, які вже навели в себе порядок, могли подаватися на інвестиційні проекти». Ці плани будуть оформлені у законопроект.

«Ми хочемо вже запустити електронну систему охорони здоров'я — почати реєструвати пацієнтів. Ми подали зміни до бюджету, щоб надати нам додаткові кошти на наступні шість місяців, аби заохочувати лікарів і пацієнтів укладати договори. Можливо, ми надаватимемо надбавки кожному лікарю, який підпише контракт із пацієнтом. Ми також будемо допомагати лікарням перетворюватися на некомерційні підприємства», — наголосила Супрун.

«День реформи»: як Супрун, Березенко та Парубій медичну реформу просували та до чого тут НАТО

Нагадаємо, що 8 червня Верховна Рада відхилила урядовий законопроект №6329, в якому йдеться про зміни до Бюджетного кодексу в частині видатків на первинну медицину.

Водночас, Рада підтримала у першому читанні проект медреформи щодо фінансування медицини. Комітет Соціальної політики та бюджетний комітет рекомендували депутатам підтримати обидва закони. Водночас, Комітет з питань охорони здоров'я не підтримав ці законопроекти. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невідкладна медична реформа: парламентський бар’єр.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: