Посол РФ у Білорусі Дмитро Мєзєнцев заявив, що затримані під Мінськом найманці приватної військової компанії «Вагнера» їхали через країну транзитом для надання охоронних послуг, але запізнилися на літак і тому залишилися в санаторії.

Про це йдеться в заяві, яку оприлюднило російське посольство за підсумками зустрічі Мєзєнцева з міністром закордонних справ Білорусі Володимиром Макеєм.

«За інформацією, яку ще належить уточнити, росіяни можуть бути співробітниками приватного охоронного підприємства, яке — в межах виконання зобов'язань за комерційним контрактом — покликане забезпечувати охорону енергетичної інфраструктури та ресурсів за кордоном — аж ніяк не в Білорусі», — йдеться в заяві.

Мєзєнцев додав, що затримані росіяни запізнилися на літак, а тому були змушені заселитися в санаторій, де їх і затримали 29 липня. А взагалі вони мали поїхати в якусь іншу країну, а після виконання контракту — повернутися звідти в Росію.

Підозрілу поведінку затриманих росіян — те, що вони не вживали алкоголь, — Мєзєнцев назвав деталлю, яка не має «підстав для такої пильної уваги ЗМІ, як і основою для дій правоохоронних органів без переконливих на вагомих на те підстав».

На зустрічі Мєзєнцева з Макеєм був присутній і посол України в Білорусі Петро Врублевський. Як заявили в українському посольстві, Мінськ звернувся до Києва з проханням перевірити «причетність затриманих росіян до скоєння злочинів в Україні».

  • 29 липня в Білорусі повідомили про затримання під Мінськом 32 бойовиків російської приватної військової компанії «Вагнер». Ще одного затримали на півдні країни.
  • Правоохоронці отримали інформацію, що на територію Білорусі прибули понад 200 бойовиків для «дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії». Президентські вибори в Білорусі мають відбутися 9 серпня.
  • Білоруське інформагентство БелТА оприлюднило повний перелік затриманих. Серед них — найманці, які воювали на Донбасі проти України та у Сирії на боці режиму Башара Асада.
  • 30 липня проти 33 затриманих російських найманців приватної військової компанії «Вагнера» порушили кримінальну справу щодо підготовки теракту.
Поділитись: