На Протасовому Яру у Києві, де триває боротьба громади проти незаконної забудови, яку планує здійснити дніпровська фірма «Дайтона Груп» змінилася охорона майбутнього будівництва.

Про це hromadske повідомив координатор ініціативної групи громади Роман Ратушний.

Раніше забудовника охороняла фірма «Фокстрот-13», юридичним керівником якої є Костянтин Удовіченко, натомість активісти пов’язували її із членом партії «Національний корпус», ексазовцем Сергієм Коротких на позивний «Боцман». Після суспільного розголосу директор «Фокстрот-13» Костянтин Удовіченко повідомив hromadske, що договір із «Дайтона Груп» розірваний в односторонньому порядку.

В одному з нинішніх охоронців, який за словами активістів громади, вдарив на безстроковій акції місцеву мешканку Юлію Кононенко, ми впізнали хлопця, якого бачили на 94-му окрузі Кононенка-Дубінського під час парламентських виборів. Вони представлялися охороною Будинку культури, водночас, саме там базувалася ОВК(окружна виборча комісія) та проходив підрахунок голосів. 

Нині на Протасовому Яру також був помічений координатор хлопців Дмитро Нікітін.

Як вдалося з’ясувати раніше, цими людьми керує засновник охоронної фірми «Варта-1» Сергій Лєщенко на позивний «Лєший». Він же разом зі своєю групою став фігурантом стрілянини біля метро Голосіївська. Суд арештував його, але той вийшов під заставу. Також групу «Лєшего» ми помічали біля ДБР, коли ті охороняли Петра Порошенка після допиту та на Протасовому Яру, коли вони виступали нібито за громаду, на противагу фірмі «Фокстрот-13», яка на той час охороняла забудову.

«Лєший» у коментарі hromadske тоді підтвердив, що під ДБР та на 94-му окрузі дійсно були його люди, ліцензія «Варти-1» не дійсна, але він має інші охоронні структури, які відмовився називати. Водночас, чоловік заперечив, що наразі його люди перебувають на Протасовому Яру.

Нагадаємо:

  • 24 червня активісти на Протасовому Яру знесли паркан і перекрили дорогу.
  • 19 червня на місці забудови у Протасовому Яру в Києві місцеві жителі та активісти особистими авто перекрили доступ техніці забудовника.
  • 18 червня на місці скандальної забудови охоронці перекрили активістам доступ до техніки, яка готує місце для встановлення будівельного паркану, будівельники продовжували пиляти зрізані раніше дерева.
  • 9 травня у Києві протестувальники проти забудови Протасового Яру частково перекривали однойменну вулицю
  • 4 травня протестувальники проти забудови Протасового Яру частково перекривали однойменну вулицю. Вони ходили переходом, скандуючи «Ні забудові Протасового Яру!» Перед частковим перекриттям вулиці Протасів Яр між протестувальниками та чоловіками, які охороняли забудову, сталися сутички. Сторони кидалися одне на одного впродовж 5 хвилин, до бійки не дійшло.
  • 2 травня на вулиці Протасів Яр у Києві відбувся стихійний мітинг проти забудови Протасового Яру. В акції взяли участь до 100 людей.
Поділитись: