Учасники «Маршу величі духу», в рамках святкування 75-ї річниці з дня створення дивізії СС «Галичина», у Львові, 28 квітня 2018 рік
Фото:

УНІАН

Окружний адмінсуд Києва 27 травня визнав протиправною відповідь Інституту нацпам’яті та його колишнього очільника Володимира В’ятровича, що символіка дивізії СС «Галичина» не є нацистською, і зобов'язав Інститут «утриматися він розповсюдження таких висновків».

Про це повідомляє видання «Ґрати» з посиланням на свого журналіста, який був на засіданні суду. Також відповідне рішення суду опублікував В'ятрович.

Оновлено: раніше у новині з посиланням на «Ґрати» йшлося про те, що Окружний адмінсуд Києва зобов'язав Інститут нацпам’яті визнати символіку дивізії СС «Галичина» нацистською, але це не відповідає дійсності.

Повідомляється, що суд частково задовольнив позов голови видавництва «Сакцент Плюс» Наталії М’ясникової. Вона просила визнати незаконною відповідь очільника Інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича на запит видання «Страна.юа» у 2017 році. У нійу він зазначив, що символіка 14-ї гренадерської дивізії Ваффен СС «Галичина» не належить до символіки націонал-соціалістичного режиму, забороненого в Україні. 

У своєму позові М’ясникова зазначає, що дивізія СС «Галичина» була частиною військ Ваффен-СС, яку Нюрнберзький трибунал у 1946 році визнав злочинною організацією. Позивачка вважає, що тодішній очільник Інституту нацпам’яті спотворив історичні факти та перевищив свої повноваження. 

Позов вона подала ще у 2017 році.

Тепер суд постановив, що відповідь Інституту і його тодішнього очільника була протиправною і зобов'язав «утриматися від розповсюдження таких висновків».

Водночас судді відхили вимогу позивачки до Інституту «заборонити пропаганду символіки СС «Галичина» і офіційно спростувати заяву.

Згодом сам В'ятрович зазначив, що в рішенні суду немає нічого про те, чи є символіка дивізії СС «Галичина» символікою націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.

«Суд вирішив, що УІНП не мав відповідати на звернення громадянина щодо приналежності цієї символіки до нацистської. Хоча як УІНП як центральний орган виконавчої влади міг не надати відповіді громадянину для мене залишається загадкою», — написав колишній очільник УІНП.

Дивізія СС «Галичина» — підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943–1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання. Майже усі вони були галичанами.

Поділитись: