Війна / Крим

Окупаційний суд Криму відхилив апеляцію кримського татарина Бекірова

Крымский Процесс
Війна/Крим/Окупаційний суд Криму відхилив апеляцію кримського татарина Бекірова
Зберегти
Вигляд
Суддя окупаційного суду в Криму Тимур Слезко відмовив у задоволенні апеляційної скарги адвокатів Едема Бекірова щодо його перебування під вартою до 11 лютого у 2019 році.

Захист Бекірова наголошував, що стан здоров'я політв'язня й умови, в яких його утримують, такі, що він може померти в будь-який момент.

Також адвокат Олексій Ладін заявив, що суд першої інстанції не вивчив достатньо справу. Захист звернув увагу суду на той факт, що родичі підсудного мають житло в якому можуть забезпечити йому домашній арешт.

Прокурор Богдан Горб заперечив скаргу. Також він зазначив, що суд не мав доказів щодо стану здоров'я Бекірова. Адвокат політв'язня сказав, що збір таких доказів має здійснювати держава, а також додав, що захист протягом двох тижнів вимагає проведення медичного обстеження Бекірова.

Адвокат Бекірова Олексій Ладин сказав Громадському, що далі він планує робити медичну експертизу, до якої долучать декілька незалежних лікарів. Він планує довести, що Бекіров має діагноз з яким згідно з законодавством РФ не можна перебувати у СІЗО. Також адвокат зазначив, що захист аргументовано пояснив в суді, що Бекіров невинний.

В кримського татарина Бекірова, якого утримують в СІЗО Сімферополя, вкрай важкий стан здоров’я.

Раніше адвокат Бекірова заявив, що його підзахисному не надають медичної допомоги в СІЗО Криму.

Нагадаємо, силовики РФ затримали кримського татарина Бекірова на адмінмежі з Кримом 12 грудня. Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що активіст їхав до Криму, аби відвідати матір та інших родичів. З будівлі ФСБ РФ у Сімферополі Бекіру дали можливість повідомити дружину про те, де він знаходиться.

13 грудня окупаційний суд взяв під варту кримського татарина Бекірова. Окупаційна влада підозрює його у транспортуванні понад 10 кілограмів тротилу та 190 бойових патронів.

Едем Бекіров 1961 року народження постійно проживає у Новоолексіївці Херсонської області. У січні йому провели операцію на серці, і він змушений приймати багато ліків. Під час затримання усі його ліки залишилися у водія в машині. Крім того, Бекіров має інвалідність.

На території українського Криму 16 березня 2014 року відбувся невизнаний світовою спільнотою так званий «референдум» про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року одноосібно оголосив про «включення Криму до складу РФ». Відтак Росія анексувала український півострів.

Пов`язані новини