Окупанти заявили про вихід із ЧАЕС, ЗСУ звільняють нові населені пункти: головне за день 31 березня

російські окупанти заявили, що виходять із ЧАЕС. Тим часом військове керівництво рф перекидає на територію Білорусі найманців та озброєння, а також концентрує сили на встановленні повного контролю над Донбасом. Зібрали для вас головні новини за день 31 березня.

  • російсько-окупаційні сили, які утримують контроль над ЧАЕС, заявили українському персоналу станції, що збираються піти. Пізніше підтвердилася інформація, що окупанти двома колонами вирушили в бік українського кордону з Білоруссю, повідомив «Енергоатом».
  • Водночас російські окупанти склали і підписали «Акт приёма и передачи охраны Чернобыльской атомной электростанции». Там зазначено, що з боку адміністрації «об'єкта, який охоронявся», немає претензій до нацгвардії рф.
  • Міський голова Славутича Юрій Фомічев підтвердив: у багатьох населених пунктах помітили, що війська рф від'їжджають, хоча достеменно невідомо, куди саме. Водночас, за словами Фомічева, окупанти забрали з собою захоплених нацгвардійців, які охороняли ЧАЕС і з першого дня були в полоні на атомній станції.
  • За даними Міноборони, 29 березня до білоруського міста Гомель перекинули 200 найманців з країн Близького Сходу. Також у районі Гомеля виявили прибуття трьох ракетних комплексів «Іскандер» та двох комплексів ППО С-300 для їхнього прикриття.
  • Управління стратегічних комунікацій Збройних сил України з посиланням на дані розвідки заявило, що військові, яких рф хотіла перекинути із самопроголошеної Південної Осетії на війну з Україною, відмовилися брати участь у бойових діях.
  • За даними Генштабу, окупанти зосередили основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів, підготовці до відновлення наступальних дій на окремих напрямках і встановленні повного контролю над територією Донецької та Луганської областей.
  • Японія відтепер офіційно називатиме південні Курильські острови «споконвічною територією Японії, що перебуває під незаконною окупацією».
  • Володимир Зеленський повідомив, що Туреччина погодилася стати гарантом безпеки України.
  • росія блокує рішення про продовження мандата Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, яку створили ще у 2014 році за запитом українського уряду та консенсусним рішенням усіх 57 держав-учасниць. Спостерігачі СММ працюють без зброї, місія звітує про безпекову ситуацію, інформує про гуманітарну ситуацію на основі власних спостережень, сприяє іншим організаціям у доставленні допомоги тощо.
  • Окупанти розстріляли колону волонтерів під Черніговом, а у Дніпропетровській області завдали ракетних ударів по військовій частині. Сам президент рф володимир путін заявив, що умови для припинення вогню в Україні «поки що не дозріли».
  • росіяни депортували з блокадного Маріуполя 12-річну дівчинку Кіру Обедінську, яка осиротіла на цій війні через агресію рф. Дівчинку намагалися евакуювати з міста разом з іншими місцевими жителями, однак під час спроби виїхати Кіра була поранена вибухом міни. Після цього дитину викрали представники збройних сил рф. Водночас у неї є рідний дідусь, який вимушено проживає у Чернівцях.
  • У полоні окупантів перебувають 24 посадовці, серед яких міські та селищні голови, їхні заступники та інші представники державних установ.
  • Українські захисники звільнили від російської окупації п'ять населених пунктів Запорізької області: Затишшя, Малинівку, Веселе, Зелений Гай та Червоне. Окрім того, звільнені села Лукашівка та Слобода Чернігівської області.