УКРАЇНА

«Тримаюсь і впевнений у перемозі»: Олег Сенцов написав листа російському кінокритику Плахову

21 червня, 2018 10:08
УКРАЇНА/«Тримаюсь і впевнений у перемозі»: Олег Сенцов написав листа російському кінокритику Плахову
Зберегти
Вигляд
Російський кінознавець та кінокритик Андрій Плахов повідомив, що український політв'язень, кінорежисер Олег Сенцов написав йому особистого листа.

Російський кінознавець та кінокритик Андрій Плахов повідомив, що український політв'язень, кінорежисер Олег Сенцов написав йому особистого листа.

Про це Плахов повідомив у Facebook.

За його словами, листа Сенцов написав 16 червня, Плахов отримав його лише 16 червня — через 3 дні.

Далі приводимо текст листа Олега Сенцова:

Дорогий Андрій Степанович!

Радий дуже отримати від Вас цю коротку звістку. Дякую вам за неї, а також за те, що ви всі ці роки робили для моєї підтримки. Я знаю, що ви один з тих, хто робив це з першого дня, і дуже активно.

Спасибі, це дуже приємно для мене. Адже коли я самостійно вивчав кіно, я вчився у тому числі і за вашими книгами і статтями. А коли дивився якесь занадто розумне і незрозуміле мені, провінційному хлопцю, кіно, то вбивав у пошуковику його назву, а поруч писав «Плахов», щоб прочитати вашу думку про цей фільм (...) Тому коли ви не тільки добре відгукнулися про мою вкрай сиру і незрілу роботу «Геймер», а ще й взяли у конкурс міжнародних дебютів «Духа вогню», я був просто щасливий. Після цього мені вже було за великим рахунком все одно, хто що сказав — я знав, що щось у мене так вийшло.

Радісно чути, що деякі російські кінематографісти стали мене підтримувати відкрито на офіційних майданчиках, а не тільки в інтернеті. Виявляється, це так легко — просто не боятися висловити свою думку! Дякую Вам ще раз за це. Величезний привіт всім, хто з нами! Окреме спасибі і слова поваги передайте, будь ласка, Олександру Сокурову!
Я тримаюся і як і раніше впевнений у перемозі! Всього Вам самого найкращого!

Ваш Олег Сенцов.

Раніше повідомлялось, що адвокат Сенцова відвідає політв’язня 21 червня та передасть листи від президента.

20 червня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд після переговорів з російським омбудсменом заявив, що політв’язень Кремля Олег Сенцов повинен бути помилуваний через гуманітарні причини. Ягланд сказав, що готовий у разі потреби подати прохання про помилування.

Раніше Україна звернулася до генсека Ради Європи з листом щодо українських політв'язнів в РФ.

Також чеські депутати закликали звільнити Сенцова та інших українських політв’язнів. Крім того, Польща закликала РФ звільнити Сенцова та інших українських політв'язнів.

Познер, Звягінцев та інші культурні діячі Росії звернулися до Путіна з закликом звільнити Сенцова.

Прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що після звернення російських культурних діячів позиція Кремля щодо українського політв’язня, режисера Олега Сенцова не змінилася. 

Під час «прямої лінії» 7 червня Путін заявив, що «ще не думав» про можливість обміну Сенцова.

14 червня Європарламент підтримав резолюцію щодо негайного звільнення Олега Сенцова та інших українських політв'язнів Кремля.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Політв'язень Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля.  28 травня Сенцов погодився на підтримуючу терапію.

Він почав голодувати перед Чемпіонатом світу з футболу, який проходить у Росії, щоб привернути увагу якомога більшої кількості людей.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Страшно, що можу його не побачити взагалі», — мама Олега Сенцова

Українського режисера Олега Сенцова та активіста Олександра Кольченка затримали в Криму 10 травня 2014 року. Їх звинуватили в підготовці терактів, засудивши Кольченка до 10, а Сенцова — до 20 років позбавлення волі. Разом з ними також затримали Геннадія Афанасьєва та Олексія Чирнія. Афанасьєва у 2016-му році обміняли, Чирній продовжує сидіти у колонії в Магадані.

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини