УКРАЇНА

Україна звернулася до генсека Ради Європи з листом щодо українських політв'язнів в РФ

19 червня, 2018 23:16
УКРАЇНА/Україна звернулася до генсека Ради Європи з листом щодо українських політв'язнів в РФ
Зберегти
Вигляд
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко та голова постійної делегації ВР в ПАРЄ Володимир Ар'єв звернулися з листом до генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда з листом щодо українських політв'язнів в Росії.

Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко та голова постійної делегації ВР в ПАРЄ Володимир Ар'єв звернулися з листом до генерального секретаря Ради Європи Турбйорна Ягланда з листом щодо українських політв'язнів в Росії.

Про це у Facebook написала Ірина Геращенко:

«Генсек РЄ Ягланд завтра вирушає до Москви. З головою нашої делегації в ПАРЄ Володимиром Ар’євим звернулися до нього з листом щодо українських політв‘язнів. Закликаємо Ягланда звернутися до президента Путіна, аби той негайно звільнив заручників і політв‘язнів. Також вказали в листі на недопуск омбудсмена Людмили Денісової до політв‘язнів в РФ».

Раніше у Росії заявили, що стан здоров’я політв’язня Кольченка «задовільний».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кінотеатрі «Жовтень» презентували фільм про політв’язнів Кремля Сенцова та Кольченка.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова написала листа російському омбудсмену Тетяні Москальковій, у якому закликала сприяти їй у зустрічі з українськими політв’язнями.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Вони все ще там»: у Києві вимагали звільнити Сенцова та інших в'язнів Кремля (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Нагадаємо, 18 червня Денісова та Москалькова домовилися відвідати в’язнів у тюрмах України та Росії.

Але 19 червня український омбудсмен повідомила про зрив домовленостей.

Раніше Денісова повідомила, що її поки не допустили до українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка, але вона розраховує зустрітися з ним до кінця дня. 

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них». 

Раніше українського омбудсмена не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського

Зазначимо, у Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини