Під час відвідин однієї із мінських шкіл президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів, що Ілон Маск подарував йому електрокар Tesla. Американський підприємець і мільярдер спростував інформацію.

На слова Лукашенка в сюжеті телеканалу СТВ про нібито подарований йому автомобіль звернуло увагу видання «Білоруський партизан».

«У мене є електрична машина Tesla. Я іноді її тестую. Маск подарував. Потім він мене побачив на мотоциклі і каже: «Слухай, у вас президент на двоколісному мотоциклі їздить?», — похвалився Лукашенко на зустрічі з школярами 2 вересня.

6 вересня у коментарі під публікацією видання «Белорусский партизан» у Twitter про те, що Tesla Лукашенку міг подарувати російський бізнесмен Михайло Гуцерієв, користувач із ніком «Слава Украине» запитав у Маска, чи не робив він подарунка лідеру Білорусі.

Відповідь була лаконічною: «е, ні».

Білоруські ЗМІ пояснюють слова президента так: «Можливо, він мав на увазі те, що Маск подарував Tesla світові. Можна ж сказати, що «Бетховен подарував світові «Місячну сонату».

Автомобіль Tesla Model S P100D з'явився у Лукашенка два роки тому. Президент відгукувався про нього позитивно.

«Чесно зізнаюся: проїхав [на швидкості] 280 км/год і злякався, що він може злетіти. Літак злітає і сідає з такою швидкістю. Дуже хороший автомобіль», — казав тоді Олександр Лукашенко.

Однак, звідки у президента Білорусі з'явився автомобіль не повідомлялося.

Нагадаємо, у розслідуванні The New York Times і вашингтонського «Центру просунутих оборонних досліджень»(CADS) ідеться, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин користується автомобілями Mercedes-Maybach, які в обхід санкцій Організації Об'єднаних Націй міг доставити до КНДР бізнесмен із російського Владивостока.

Поділитись: