УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова відкликає з КС подання Лутковської щодо захисту права на приватність — правозахисник

20 червня, 2018 21:52
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова відкликає з КС подання Лутковської щодо захисту права на приватність — правозахисник
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкликає з Конституційного Суду подання колишнього омбудсмена Валерії Лутковської щодо захисту права на приватність.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкликає з Конституційного Суду подання колишнього омбудсмена Валерії Лутковської щодо захисту права на приватність.

Про це у Facebook повідомив юрист та правозахисник, виконавчий директор громадської організації «Правозахисна Ініціатива» Михайло Каменєв.

За його словами, за поданням було відкрито конституційне провадження і його розгляд мав відбутись завтра, 21 червня.

«Людмила Денісова подала до Конституційного Суду заяву про відкликання конституційного подання щодо неконституційності окремих положень Закону "Про Національну поліцію", якими дозволяється безпідставний збір та обробка ДНК, біометричних та інших персональних даних. Це подання, спрямоване на захист права на приватність, до суду вносила ще попередній омбудсман Валерія Лутковська», — зазначив Каменєв.

Він пояснив, що закон дозволяє це зробити, водночас «тут є свої нюанси», адже, за його словами, відкликається подання від «попередників».

«Мало того, предмет подання стосується діяльності Національної поліції, яка спрямовується і координується через Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, якого Денісова називала своїм другом», — додав правозахисник.

«Відтак, заява про відкликання подана в умовах реального конфлікту інтересів, що є неприпустимим», — наголосив він.

Каменєв також зазначив, що Денісова не надала жодних пояснень, чому відкликає подання.

Раніше правозахисники повідомляли, що через рішення Денісової було заблоковано доступ громадських моніторів до місць несвободи в Україні.

Нагадаємо, у Конституційному суді оскаржують процедуру обрання омбудсменом Людмили Денісової.

15 березня Верховна Рада призначила депутата від «Народного фронту» Людмилу Денісову уповноваженим парламенту з прав людини.

Денісова будучи народною депутаткою від «Народного фронту», двічі голосувала за призначення себе уповноваженою Верховної Ради з прав людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що означає призначення на посаду омбудсмена Людмили Денісової

Пов`язані новини