Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила про зрив домовленостей щодо відвідування політв’язнів російською стороною.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила про зрив домовленостей щодо відвідування політв’язнів російською стороною.

Про це вона повідомила у Facebook.

За її словами, станом на вечір 18 червня із омбудсменом РФ Тетяною Москальковою вони домовились, що остання відвідає Кирила Вишинського, директора «РИА Новости Украина», затриманого в Україні за підозрою у державній зраді. Денісова у той самий час мала відвідати українського режисера Олега Сенцова, утримуваного Росією у колонії в Лабитнангі.

«Втім, знову нічого не відбулося. Я знову змушена констатувати, що Тетяна Москалькова не приймає рішення, а лише артикулює те, що їй доручили донести. Мене знову запросили на переговори. Я їду, але...», — зазначила вона.

Денісова наголосила, що відповідно до попередніх домовленостей, які були на вечір 18-го червня, українською стороною було зроблено все можливе для мінімальних пересувань і максимального комфорту візитів Тетяни Москалькової до тих осіб, яких вона хотіла відвідати.

«В першу чергу, це Кирило Вишинський. Відбулися домовленості з усіма органами, які впливають на те, щоб переправити Вишинського в київський СІЗО. Такі згоди отримані від СБУ, під слідством якого знаходиться Вишинський, від слідчого, який веде його справу, і про супровід його в місто Київ домовилися з МВС. Я, в свою чергу, в цей час їду до Лабитнанги, зустрічаюсь із Уповноваженим з прав людини Ямало-Ненецького автономного округу. Він супроводжує нас до колонії , де синхронно - ми об 11 годині, Тетяна Москалькова о 9 годині ранку (вона за київським часом, ми за місцевим часом) входимо одночасно в колонії. Ми відвідуємо Олега Сенцова, вона Кирила Вишинського. Більше того, ми даємо їй можливість відвідати Максима Одинцова і Олександра Баранова. А вже після її повернення в Москву ми плануємо спільне відвідування Романа Сущенка. Потім вже подальші кроки по відвідуванню мною Челябінська, де знаходиться Станіслав Клих і Олександр Кольченко. Потім відвідати Миколу Карпюка у Володимирі, пізніше здійснити візит в Ростов і Крим. Такі домовленості були на вчора», — повідомила Денісова.

18 червня омбудсмени Денісова та Москалькова домовилися відвідати в’язнів у тюрмах України та Росії. Раніше Денісова повідомила, що її поки не допустили до українського політв’язня, журналіста Романа Сущенка, але вона розраховує зустрітися з ним до кінця дня. Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них». 

Раніше українського омбудсмена не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

15 червня Денісову не допустили до політв'язня Кремля, режисера Олега Сенцова.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Етапом через пів-Землі: історія ув'язнення Сенцова і Кольченка» — документальний фільм Громадського.

Нагадаємо, Олег Сенцов, незаконно засуджений в РФ до 20 років колонії, 14 травня оголосив голодування. Він вимагає звільнення усіх українців-політв'язнів Кремля. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: #FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

У Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: