УКРАЇНА

Омбудсмен Денісова сподівається зустрітися з політв’язнем Сущенком до кінця дня

18 червня, 2018 15:30
УКРАЇНА/Омбудсмен Денісова сподівається зустрітися з політв’язнем Сущенком до кінця дня
Зберегти
Вигляд
Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова не може потрапити до політв’язня Кремля, журналіста Романа Сущенка. Рішення має ухвалити Федеральна служба виконання покарань Росії. Дозвіл на зустріч спливає сьогодні увечері.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова не може потрапити до політв’язня Кремля, журналіста Романа Сущенка. Рішення має ухвалити Федеральна служба виконання покарань Росії. Дозвіл на зустріч спливає сьогодні увечері.

Про це сама Денісова повідомила у відеозверненні.

«Разом з посольством України в РФ ми зробили все, щоб суддя Московського міського суду Музиченко дав нам можливість зустрітися з Романом Сущенком, і такий дозвіл ми отримали. Ми подали документи і дозвіл в адміністрацію Лефортово. Представник Лефортово нам сказав, що всі наші документи вислані в Федеральну службу виконання покарань РФ для прийняття рішення. Ми зараз будемо чекати тут, о 17:30 закінчується можливість для нас потрапити до Романа Сущенка. Дозвіл виписано на 18 червня, тому ми будемо чекати, щоб нас пропустили», — зазначила вона.

Денисова вже 5 днів перебуває в РФ. Наразі її не допустили до жодного українця. 

Заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко вважає, що недопуск до Олега Сенцова, Миколи Карпюка, Романа Сущенка — скоріше за все, свідчить про «погіршення стану здоров‘я українців, психологічного тиску на них».

Раніше українського омбудсмена не допустили до українського політв'язня Карпюка. Уповноважені з прав людини України і Росії домовилися відвідати по 34 ув’язнених на територіях обох країн.

4 червня 2018-го суд у Москві визнав винним у «шпигунстві» і засудив до 12 років колонії суворого режиму українського журналіста Романа Сущенка. Сущенко в останньому слові не визнав провини та просив звільнення.

Громадський захисник Сущенка Марк Фейгін не виключив, що Сущенка можуть обміняти на головреда «РИА-Новости» в Україні Кирила Вишинського, затриманого за підозрою у державній зраді. Адвокат Вишинського не виключив його обміну на Сущенка

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у Москві у вересні 2016-го року, коли приїхав до Росії відвідати родичів. У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я не вірю, що мій батько шпигун», — інтерв’ю з дочкою політв'язня Романа Сущенка

Україна вимагає від Росії звільнити політв’язня Романа Сущенка.

Більше про:
# Роман Сущенко
Пов`язані новини