УКРАЇНА

Омбудсмен та МінТОТ спільно працюватимуть для дотримання прав заручників на Донбасі

14 серпня, 2018 15:14
УКРАЇНА/Омбудсмен та МінТОТ спільно працюватимуть для дотримання прав заручників на Донбасі
Зберегти
Вигляд
Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини співпрацюватиме з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій в питанні підтримки прав політв’язнів та заручників на Донбасі.

Офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини співпрацюватиме з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій в питанні підтримки прав політв’язнів та заручників на Донбасі.

Про це повідомила омбудсмен Людмила Денісова.

Вона наголосила, що на сьогодні залишається не вирішеним питання статусу заручників на Донбасі, а відтак — надання їм допомоги від держави.

Денісова додала, що в Україні на законодавчому рівні не визначено, хто такий політв’язень.

«Ми всі зацікавлені в якнайшвидшому вирішенні ситуації з забезпеченням прав осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок дій незаконних збройних формувань та органів влади РФ, а також підтримки зазначених осіб та членів їх сімей. Отже, об’єднавши зусилля, працюватимемо в цьому напрямку», — написала Денісова у Facebook.

25 липня Росія у Тристоронній контактній групі в Мінську вкотре не відреагувала на пропозицію України обміняти 36 росіян на українських політв’язнів.

Перша віце-спікерка Ради Ірина Геращенко назвала 23 росіян, яких Україна готова обміняти на політв’язнів Кремля. Пізніше вона заявила, що Україна готова передати Росії ще 13 засуджених осіб з подвійним громадянством, крім 23 узгоджених раніше, задля звільнення українських політв’язнів. Таким чином Київ готовий віддати Росії 36 осіб в обмін на 23 українці. У списку, кого Україна очікує обміняти, є режисер Олег Сенцов.

У Кремлі прокоментували можливість обміну Сенцова та інших українців на засуджених в Україні росіян.

Ще у квітні 2018 Геращенко заявляла, що Москва затягує процес звільнення українців з російських тюрем.

Зазначимо, в Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Пов`язані новини