Лариса Панасюк
Фото:

Окупаційний уряд Криму

«Уповноваженою з прав людини» в анексованому Криму стане Лариса Опанасюк, мати учасниць українського гурту «Анна-Марія». Українська омбудсмен не визнає такого призначення.

22 листопада кандидатуру Опанасюк погодила омбудсмен Росії Тетяна Москалькова. Остаточно призначити Опанасюк повинен так званий парламент Криму, але це вже формальність.

Панасюк навчалась у Харківському юридичному інституті (нині юридична академія), була прокурором, а з 2000 року працювала в Раді Міністрів АР Крим. Після анексії вона залишилася в Криму і перейшла до «уряду» окупаційної влади.

Їй вдалося стати близькою соратницею «голови» Криму Сергія Аксьонова й отримати посаду «віце-прем’єрки». На початку листопада 2019-го «парламент» Криму прийняв її заяву про відставку.

Опанасюк перебуває під санкціями України, які РНБО запровадила у 2016 році. Її чоловік Олександр Опанасюк — суддя Верховного суду Криму у відставці, проти якого Генпрокуратура України порушила справу щодо державної зради, зазначає журналіст «Новой газеты» та «Радіо Свободи» Антон Наумлюк.

Призначення «омбудсмена Криму» не визнає уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, яка заявила, що її повноваження розповсюджуються й на Крим, передає «Крим.Реалії».

Дочки Опанасюк — Анна та Марія — брали участь у скандальному відборі на «Євробачення-2019» від України. Перемогу вони не здобули, але запам’ятались тим, що не змогли відповісти на запитання: «чий Крим?».

У відборі перемогла співачка MARUV, але в Україні розгорівся скандал через її концерти в Росії. У підсумку Україна взагалі відмовилась брати участь у «Євробаченні-2019».

Поділитись: