Війна / Крим

Омбусдмен України проситиме Раду Європи сприяти звільненню Сенцова та Балуха

Громадське
Війна/Крим/Омбусдмен України проситиме Раду Європи сприяти звільненню Сенцова та Балуха
Зберегти
Вигляд
lead
Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що планує 19 жовтня зустрітись із представниками Євросоюзу, зокрема із генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, щодо питань звільнення українських політв’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха.

Про це Людмила Денісова повідомила у коментарі Громадському.

«19 жовтня буду зустрічатись у Страсбурзі з усіма, в тому числі з генеральним секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом, щодо всіх цих питань (звільнення українських політв’язнів у РФ і Криму, ред.). Я буду обговорювати можливості їхнього впливу на РФ, щоб вони вплинули на виконання домовленостей двох президентів — Порошенка та Путіна — щодо візитів і можливого обміну та можливих інших варіантів щодо повернення (політв’язнів, ред.)», — розповіла Денісова.

На питання журналіста, чи вдасться їй потрапити до політв’язня Сенцова у найближчий місяць, Денісова зазначила: «Я не можу давати таких прогнозів».

Вона додала, що 14 жовтня розмовляла з омбудсменом РФ Тетяною Москальковою з приводу стану здоров'я Олега Сенцова та Володимира Балуха. Однак, російська омбудсменка продовжує запевняти, що їхній стан здоров'я «задовільний».

«Я розмовляла з нею і з приводу питань і Володимира Балуха, і Олега Сенцова, з приводу їхнього стану здоров’я. Вона сказала, що все добре, ну як завжди вона говорить. Про Сенцова вона сказала, що він завершив голодування і набирає вагу, як усім «відомий факт», — зазначила Денісова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Омбудсмен про лист з РФ щодо задовільного стану політв'язнів: «Я втомилася читати ці брехні»

9 жовтня український політв'язень Володимир Балух, незаконно засуджений в окупованому Криму, заявив про припинення голодування на час етапу.

Володимир Балух тримав голодування 206 днів, вживаючи тільки по кілька ложок вівсяного киселю, сухарі, воду та чай з медом.

Балух припинив голодування услід за Сенцовим: Сенцов заявив про припинення голодування з 6 жовтня через загрозу примусового годування. Голодування з вимогою звільнити усіх українців-політв'язнів Кремля він тримав 145 днів. Людмила Денісова заявила, що припинення голодування свідчить про те, що Сенцов у критичному стані.

Як повідомила сестра Сенцова, навіть після припинення голодування залишається загроза його смерті.

#FreeSentsov: Читайте усі заяви та новини стосовно Сенцова.

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.
58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.
Пов`язані новини