Експерти ООН вимагають припинити переслідування геїв та бісексуалів у Чечні, а також вимагають від Росії засудити гомофобні дії та висловлювання чеченської влади.

Експерти при управлінні верховного комісара ООН з прав людини виступили з вимогою припинити переслідування гомосексуальних чоловіків у Чечні, а також закликали російську владу засудити всі гомофобні виступи влади цієї республіки. Про це повідомляє прес-служба офісу комісара ООН.

«Ми вимагаємо від влади покінчити з переслідуванням людей, які є геями чи бісексуалами у Чеченській Республіці, які живуть в атмосфері страху, що посилюється гомофобними висловлюваннями місцевого уряду», — йдеться в заяві.

Експерти висловлюють занепокоєння випадками викрадення, незаконних затримань, катувань та вбивств гомосексуальних та бісексуальних чоловіків та заявляють, що такі дії є безпрецедентним порушенням прав людини та зобов’язань Росії перед міжнародними нормами.

«Ми закликаємо владу здійснити негайне звільнення усіх, хто був незаконно затриманий у Чеченській Республіці на підставі їхньої сексуальної орієнтації, дійсної чи надуманої», — заявляють експерти ООН.

Від Росії вимагають офіційного засудження цих актів порушення прав людини, заборони гомофобних виступів та дискримінації людей за їхню сексуальну орієнтацію.

«Ми закликаємо Росію вжити заходів для захисту життя, свободи і безпеки геїв чи бісексуалів у Чечні та розслідувати у судовому порядку й карати за акти насильства, викликаного сексуальною орієнтацією жертви», — підсумовують експерти.

Раніше повідомлялося, що на зборах в мечеті Грозного закликали до розправи над журналістами, а муфтій Чечні пообіцяв «відплату Аллаха» журналістам «Новой газеты», що публікували інформацію про переслідування гомосексуалів у республіці.

Нагадаємо, «Новая газета» повідомляла, що протягом останніх тижнів в Чечні було затримано більше сотні чоловіків, яких силовики запідозрили в гомосексуальності.

В коментарі Громадському редакторка відділу спецпроектів видання «Новая газета» Олена Мілашина навела дані про те, що у Чечні під час «зачисток» ЛГБТ-спільноти, влаштованих силовиками, було вбито близько 30 чоловіків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Розправи над чеченськими геями: як режим Кадирова вбиває людей за сексуальну орієнтацію»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile