Міжнародний суд ООН підтримав Катар у його суперечці з країнами Близького Сходу — Бахрейном, Єгиптом, Саудівською Аравією та Об’єднаними Арабськими Еміратами. Ті в 2017 році влаштували королівству повітряну блокаду, звинувативши його в підтримці радикальних ісламістів та Ірану.

Про це повідомляє AFP.

Міжнародний суд ООН на засіданні у вівторок, 14 липня, одностайно (15 голосів «за») відхилив апеляцію чотирьох близькосхідних країн на рішення Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) від 2018 року.

Тоді ІСАО постановив, що вона має юрисдикцію у справі за позовом Катару, і визнав Бахрейн, Єгипет, Саудівську Аравію та ОАЕ в порушенні міжнародного договору, який регулює вільне переміщення літаків повітряним простором іноземної держави.

Катар уже заявив, що рішення Міжнародного суду ООН означає: країни, які оголосили проти нього блокаду, «будуть притягнені до відповідальності за порушення міжнародних правил».

  • У червні 2017 року Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин із Катаром, а також його повітряну блокаду. Єдиний наземний кордон Катару із Саудівською Аравією остання також закрила.
  • Таке рішення чотири країни ухвалили через начебто підтримку Катаром ісламістських угруповань, а також наданні допомоги пов'язаним з Іраном бойовикам для дестабілізації ситуації в Бахрейні.
  • Тоді влада Катару пояснила «фінансування терористів» необхідністю викупити членів сім'ї еміра, які потрапили в заручники під час поїздки до Іраку у квітні 2017-го року. Країна поскаржилася на блокаду до Світової організації торгівлі та Міжнародної організації цивільної авіації.
  • У 2018 році ІСАО визнало дії близькосхідних країн проти Катару незаконними. Ті оскаржили це рішення в Міжнародному суді ООН.
Поділитись: