Моніторингова місія ООН з прав людини привітала обмін ув’язнених між українською владою та так званими «ДНР» і «ЛНР».

Про це йдеться в заяві місії.

«Водночас ми поділяємо занепокоєння жертв та родичів загиблих на Майдані», — зазначили в ООН.

У місії наголошують, що передача бойовикам екс-беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Майдані, «суттєво ускладнить відправлення правосуддя та дотримання права жертв на справедливість».

«Раніше, у цій же справі, зусилля Генеральної прокуратури заочно притягнути до відповідальності інших співробітників «Беркута», які втекли з країни, виявилися безрезультатними», — йдеться у заяві.

Також в ООН нагадали, що під час саміту «нормандської четвірки» у Парижі було домовлено про надання міжнародним організаціям «повного та безумовного доступу до всіх затриманих» — місія очікує, що так звані «ДНР» і «ЛНР» найближчим часом нададуть такий доступ.

29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців.

У межах обміну Україна зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській.

Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

Водночас адвокати екс-беркутівців закликали Зеленського переглянути оцінки подій Євромайдану. Також вони пояснили, чому їхні підзахисні погодились на обмін.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile