Адвокати колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській у лютому 2014 року, яких 29 грудня в межах обміну передали бойовикам «ДНР» і «ЛНР», звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом переглянути події Революції Гідності та дати їм «адекватну правову оцінку».

Відповідне звернення адвокатів екс-беркутівців — Стефана Решка, Олександра Горошинського та Ігоря Варфоломеєва — є у розпорядженні hromadske.

За їхніми словами, під час обміну на Зеленського та самих екс-беркутівців — Олега Янішевського, Павла Аброськіна, Сергія Зінченка, Олександра Маринченка та Сергія Тамтуру — «вилилися тонни інформаційного бруду і закиди у зраді».

«Цим звернення ми хочемо, щоб хоча б ви, шостий президент України, гарант Конституції нарешті почули нас, і ми хочемо донести свою позицію публічно. Для наших підзахисних це рішення (взяти участь в обміні — ред.) було не менш складним, ніж для вас. Ключовою обставиною, що зумовила його прийняття, було не намагання уникнути відповідальності, а неможливість добитися справедливої оцінки дій наших підзахисних з боку ГПУ та суду. Сам факт включення їх до списків на обмін підтверджує, що справа політична», — йдеться у зверненні.

Як зазначили адвокати, не всі громадяни України вважають події 2014 року Революцією Гідності, й буцім-то на непідконтрольній території «гостро сприймають несправедливість судового процесу» над тодішніми силовиками.

Захисники екс-беркутівців називають дискримінацією той факт, що активістів Євромайдану «звільнили від відповідальності», а натомість правоохоронцям влаштували «інквізицію».

Також адвокати вважають, що у Зеленського, який «певно» спостерігав за розстрілами на Майдани через ЗМІ, й у більшості людей «склалося певне упередження» щодо тих подій.

Самі Решко, Горошинський та Варфоломеєв упевнені, що Революція Гідності була державним переворотом, а політики, які після нього прийшли до влади, упродовж 5 років «систематично героїзували Майдан та дискредитували всю правоохоронну систему країни».

Адвокати поскаржились, що за ці роки влада зустрічалася з родинами загиблих активістів, але ігнорувала родини потерпілих та загиблих міліціонерів.

«В основі справи Майдану лежить політична складова, оскільки ці події стали приводом для зміни політичної влади в країні у спосіб, не передбачений Конституцією, а тому і вирішення справи Майдану в політичному сенсі лежить в наданні правильної оцінки подій лютого 2014 року суспільством, з юридичної точки зору — в адекватній правовій оцінці, яка полягає у корекції обвинувачення наших підзахисних, або оголошення амністії всім учасникам протистояння подій 2014 року, в тому числі працівникам правоохоронних органів. Цим треба нарешті підвести риску та перестати ділити країну на Майдан та анти Майдан», — йдеться у зверненні.

У зв’язку з цим адвокати вважають, що підставою для обміну екс-беркутівців стали «безвихіддя та безнадія». Тому вони просять Зеленського «дати сигнал до чесної оцінки подій 20.02.2014».

29 грудня відбувся великий обмін утримуваними особами між Україною і так званими «ДНР» і «ЛНР». З полону бойовиків повернулися 76 українців.

У межах обміну Україна зокрема передала колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілах на Інститутській.

Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

Поділитись: