Орбан: Ситуація з освітою угорською мовою на Закарпатті за СРСР була кращою, ніж зараз

Прем'єр—міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що за радянських часів ситуація з освітою угорською мовою на Закарпатті була нібито кращою, ніж зараз — у часи незалежної України.

Про це він розповів на Угорській постійній конференції (MÁÉRT), повідомляє RTL.

Розмірковуючи про становище угорців за кордоном, Орбан зазначив, що в «найгіршому становищі» нібито перебувають закарпатські угорці.

«Я не перебільшу, якщо скажу, що ситуація з освітою [угорською мовою] за часів Радянського Союзу була кращою, ніж зараз в українській державі», — сказав угорський прем’єр.

Орбан також згадав про російсько-українську війну, яку назвав «християнсько-громадянською війною», заявивши, що зараз Угорщина не має чого запропонувати Україні, оскільки «політичне керівництво цієї країни йде шляхом, який нікуди не веде, і Будапешт не може його підтримати».

«Дуже важко допомагати країні, яка веде війну без міжнародно визнаної військової мети», — зазначив Орбан, проігнорувавши українську «формулу миру».

У випадку з Хорватією він наполіг на приєднанні країни до Шенгенської зони, а Словенію назвав «країною зі складною політичною ситуацією».

Говорячи про Євросоюз, Орбан зазначив, що не вважає його значущим актором у світовій політиці, оскільки очікує, що Китай і США сформують нову політичну структуру. За його словами, це спричинить кризу в Європі, тому що досі «ми вважали себе найкрасивішими, найрозумнішими та найбагатшими». На його думку, в Європі існують дві політичні думки, одна з яких говорить, що варто повернутися до «респектабельності», а інша — що треба зберегти наявний стан.

За його словами, суверенітету Угорщини загрожують федеративні прагнення Європейського Союзу. Також він вважає, що Угорщині варто торгувати з «усім світом», оскільки неможливо «побудувати ринок з 10-мільйонним населенням, на якому можна було б заробити достатньо грошей».

Що передувало?

Уряд прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана пригрозив заблокувати початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. У Будапешті стверджують, що в Україні порушують права угорців на Закарпатті.

Зі свого боку Україна відправила до Будапешта делегацію, яка представила дорожню карту розв’язання питання щодо нацменшин.