Саміт «формули миру» на Мальті планують відвідати понад 50 учасників — Зеленський

Третю зустріч щодо обговорення української «формули миру», яка відбудеться на Мальті, планують відвідати понад 50 учасників.

Про це розповів президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 21 жовтня.

За словами голови держави, на саміті будуть представлені «вагомі держави світу». Зеленський додав, що «перелік учасників фактично щодня збільшується».

Так, 21 жовтня участь своєї країни на саміті підтвердив президент Туреччини Реджеп Ердоган.

Крім того, Україна готується до нового саміту Кримської платформи — парламентського рівня. Зустріч планують провести в Чехії. Зеленський зазначив, що «кількість учасників дуже серйозна».

Саміт на Мальті

Напередодні Міністерство закордонних справ Мальти повідомило, що 28-29 жовтня країна прийме саміт «формули миру». У відомстві розповіли, що з такою пропозицією звернувся Офіс президента України.

«Проведення переговорів щодо формули миру на Мальті є найконкретнішою підтримкою, яку така країна, як Мальта, може надати для того, щоб українська справа залишалася високою в міжнародному порядку денному», — заявив міністр закордонних справ Ян Борг.

Попередні саміти

Переговори на Мальті стануть продовженням зустрічей щодо імплементації «формули миру». Перший подібний саміт відбувався у Копенгагені (Данія) в червні цього року, а другий — у серпні в Джидді (Саудівська Аравія).

На саміті в Саудівській Аравії уперше був присутній Китай. Після цього міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час розмови з російським колегою сергієм лавровим заявив, що його країна буде «неупередженою» щодо війни в Україні.

Що передбачає «формула миру» Зеленського?

У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський на саміті лідерів «Великої двадцятки» (G20) запропонував 10 кроків до миру, які передбачають відновлення територіальної цілісності України:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.