Інсценування вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка обростає подробицями. Ввечері 31 травня Шевченківський районний суд Києва повідомив ім'я людини, яку правоохоронці підозрюють в організації вбивства журналіста. Стало відомо і те, хто саме мав убити Бабченка. Потенційний кілер сам повідомив про це.

Громадське зібрало відому на сьогодні інформацію про організатора вбивства та «кілера» Бабченка.

Організатор

За офіційним повідомленням Шевченківського районного суду Києва, в організації вбивства журналіста правоохоронці звинувачують 51-річного Бориса Германа. Співробітники СБУ затримали його 29 травня — наступного дня після інсценування смерті Бабченка. Відео затримання 30 травня продемонстрував на брифінгу голова СБУ Василь Грицак.

31 травня Шевченківський райсуд обирає Герману запобіжний захід.

Адвокат затриманого Євген Солодко повідомив, що його підлеглий працює виконавчим директором українсько-німецького спільного підприємства «Шмайсер». Це недержавне підприємство, що виготовляє зброю.

«Воно має давні виробничі відносини з Міністерством оборони України, сам Борис відомий волонтерською діяльністю для потреб АТО. Саме його оптика стоїть на гвинтівках наших снайперів, саме він модернізує і створює найпотужніші снайперські комплекси на базі існуючого армійського озброєння», — додав він.

Солодко зазначив, що із розмов Бориса з «кілером» відомо, що в його квартирі та на заводі за останні півроку неодноразово проводила обшуки СБУ.

Згідно з інформацією сайту «посіпаки», присвяченого помічникам народних депутатів, людина з аналогічним ім'ям прізвищем та по батькові була помічником двох народних депутатів України. Від 2006 по 2007 — Михайло Гончарова із «Соціалістичної партії», а від 2007-го до 2012-го — «регіонала» Ігоря Плохого.

Підозрюваний в організації замаху на вбивство журналіста Аркадія Бабченка Борис Герман під час засідання Шевченківського районного суду з розгляду клопотання про обрання для нього запобіжного заходу, Київ, 31 травня 2018 року Фото: Володимир Гонтар/УНІАН

У СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили йому 40 тисяч доларів. Той найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі. Останній отримав 30 тисяч, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ. 

Водночас сам Герман під час судового засідання з обрання йому запобіжного заходу заявив: знав, що «вбивця» співпрацює з СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

Прокурори у справі замаху на вбивство журналіста Аркадія Бабченка просять для Бориса Германа запобіжний захід у вигляді двох місяців під вартою.

 «Кілер»

За словами Руслана Кравченка — прокурора у справі Бабченка — виконати замовлення на вбивство журналіста повинен був волонтер та учасник бойових дій Олексій Цимбалюк. Про це він заявив у Шевченківському суді Києва, де розглядають обрання запобіжного заходу організатору замаху на вбивство журналіста Аркадія Бабченка Борису Герману.

«Герман 6 квітня запропонував Цимбалюку вбити Бабченка. Від пропозиції Цимбалюк не відмовився, а 17 квітня Герман  зустрівся з Цимбалюком поблизу ТРЦ «Ocean Plaza», — сказав прокурор.

 За його словами, Герман передав Цимбалюку 14 тисяч доларів задатку. Також Кравченко заявив, що під час цієї зустрічі Герман також назвав ще два прізвища людей, яких треба вбити.

Сам «кілер» цю інформацію підтверджує. «Після оприлюднення запису отримання мною авансу за вбивство людини без зміни мого голосу шифруватися сенсу не бачу. Йде слідство, я давав підписку про нерозголошення», — написав Цимбалюк у Facebook.

Олексій Цимбалюк був ієромонахом Української православної церкви Московського патріархату. Свого часу жив у карпатських горах. Пізніше став волонтером батальйону «Госпітальєри» добровольчого українського корпусу «Правий сектор» на Донбасі. Там же познайомився зі співробітниками Служби безпеки України. Разом з ними працював у мобільних групах СБУ та зупиняв провезення контрабанди у зоні бойових дій на Донбасі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Аристарх». Hromadske.doc

Волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка Фото: Богдан Кутєпов/Громадське

Також Цимбалюк приходив у лікарню до Юрія Крисіна, організатора «тітушок» на Майдані та підозрюваного в убивстві журналіста Веремія під час подій на Майдані. Тоді в лікарні Крисіна облили зеленкою.

Речниця СБУ інформацію Кравченка та Цимбалюка спершу спростувала: «Це (Цимбалюк — ред.) якась хвора людина. Не поширюйте дешевих фейків. На заборі люди можуть будь-що написати», — сказала Громадському Олена Гітлянська, заперечивши, що учасник бойових дій на Донбасі, волонтер Олексій Цимбалюк є виконавцем «убивства».

Утім, пізніше вона вибачилася за те, що «ввела в оману громадськість» і таки підтвердила, що він справді є фігурантом справи. 

 

Поділитись: