Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська заперечила інформацію про те, що учасник бойових дій на Донбасі, волонтер Олексій Цимбалюк є виконавцем «убивства».

Речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська заперечила інформацію про те, що учасник бойових дій на Донбасі, волонтер Олексій Цимбалюк є виконавцем «убивства».

Про це вона сказала у коментарі Громадському.

«Це якась хвора людина. Не поширюйте дешевих фейків. На заборі люди можуть будь-що написати», — заявила Гітлянська.

На питання Громадського про те, навіщо ж Цимбалюк зізнався у тому, що він виконавець, якщо за версією СБУ він ним не є, Гітлянська сказала: «Можливо, щоб пропіаритись».

Також на питання про те, чи «справжній виконавець» не розголошується та чи перебуває під охороною, Гітлянська заявила: «Без коментарів».

31 травня волонтер, учасник бойових дій на Донбасі Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем в організації замаху на вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка.

У Шевченківському суді Києва, де розглядали обрання запобіжного заходу організатору замаху на вбивство журналіста Аркадія Бабченка Борису Герману, прокурор Руслан Кравченко підтвердив, що виконавцем замаху був Олексій Цимбалюк.

Російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко живий. Він не помер увечері 29 травня у результаті замаху.

Смерть Бабченка була інсценована, але замах на нього готувався. Організатор замаху затриманий.

МЗС Росії назвало «антиросійською провокацією» спецоперацію з попередження вбивства Бабченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тактична перемога — стратегічна поразка: реакція світу на спецоперацію з Бабченком

В СБУ заявили, що для вбивства Бабченка спецслужби РФ завербували українця та заплатили $40 тисяч. Завербований українець, який називається правоохоронцями «організатором убивства», найняв для виконання завдання знайомого — учасника бойових дій на Донбасі (виконавця). Останній отримав 30 тисяч доларів, а організатор залишив собі 10 тисяч доларів за «посередництво». Однак виконавець убивства співпрацював з СБУ.

СБУ оприлюднила відео затримання організатора замаху на Бабченка.

Порошенко знав про підготовку спецоперації щодо журналіста Бабченка.

Генеральний прокурор Юрій Луценко різко засудив тих, хто нібито критикував владу після «вбивства» Бабченка. 

Глава ГПУ закликав спростувати «весь той бруд і всю брехню, яка була вилита за неповну добу на правоохоронну систему Україну».

Він також повідомив, що найнятий для вбивства Бабченка учасник бойових дій буде свідком у справі.

Президент Петро Порошенко доручив надати журналісту Бабченку охорону. Після брифінгу правоохоронців Порошенко також зустрівся з Бабченком.

«Репортери без кордонів» обурилися інсценуванням вбивства журналіста Бабченка.

Інститут масової інформації вивчатиме докази СБУ у справі замаху на журналіста Бабченка.

Увечері 29 травня поліція повідомила, що унаслідок трьох пострілів у спину в своєму будинку в Києві загинув російський опозиційний журналіст Аркадій Бабченко. 

Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу, а МЗС Росії прокоментувало убивство журналіста Бабченка, заявивши, що «рівень фізичного насильства, вбивств стосовно працівників ЗМІ в Україні неухильно зростає». Низка країн та організацій одразу закликали Україні негайно негайно розслідувати вбивство Бабченка. Також Генсек Ради Європи Ягланд засудив убивство Бабченка.

Поділитись: