Туреччина в ніч на 15 червня розпочала нову воєнну операцію «Орлиний кіготь» на півночі Іраку, спрямовану проти Робітничої партії Курдистану (PKK) — організації, яку Анкара вважає терористичною.

Про це повідомило Міністерство оборони Туреччини.

«Операція "Орлиний кіготь" почалася. Наші літаки руйнують печери над головами терористів», — написало відомство у Twitter.

Зокрема, в межах операції турецькі бомбардувальники F-16 та безпілотники здійснили низку авіаударів по північних прикордонних районах Іраку, зокрема — в Іракському Курдистані (території компактного проживання курдів, де ті мають власну автономію).

За даними Міноборони Туреччини, внаслідок операції було вражено понад 80 об’єктів і цілей PKK. Робітнича партія Курдистану поки не прокоментувала дії Анкари.

Нагадаємо, в жовтні 2019 року Туреччина вже починала воєнну операцію проти курдів, але на півночі Сирії — під назвою «Джерело миру». Вона завершилася трохи більш ніж за тиждень після досягнення компромісу зі США, хоча ще в листопаді 2019-го Анкара заявляла про можливість поновлення операції.

Курди є четвертою за чисельністю етнічною спільнотою на Близькому Сході, яка розселена на території сучасних Туреччини, Іраку, Ірану, Сирії та Вірменії. Вони ніколи не мали власної держави, хоча боротьба за неї велася з кінця Першої світової війни.

Статус курдів у різних державах відрізняється: в Іраку, приміром, вони мають власну автономію, а в Туреччині зазнають постійних утисків. У 1978 році турецькі курди створили «Робітничу партію Курдистану» (РПК), яка з середини 1980-х років організовувала теракти проти офіційних осіб та установ Туреччини. В результаті загинуло близько 40 тисяч людей.

Влада Туреччини та деяких інших країн (приміром, США) вважає «Робітничу партію Курдистану» терористичною організацією.

Поділитись: